Podbeskidzie zaskoczyło Lecha

Lech Poznań zremisował z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1 pierwsze spotkanie półfinałowe Pucharu Polski i jest to najmniejszy wymiar kary dla zespołu Jose Maria Bakero.

Początek spotkania zdecydowanie należał do Podbeskidzia, które w ciągu kilku pierwszych minut zmusiło Krzysztofa Kotorowskiego do pięciu interwencji. A w 4. minucie podopieczni Roberta Kasperczyka mogli nawet prowadzić 1:0, gdyż po dośrodkowaniu Adama Cieślińskiego strzałem głową gola mógł zdobyć Damian Chmiel.

W 18. minucie goście znów stanęli przed szansą wyjścia na prowadzenie. Adam Cieśliński znalazł się w sytuacji sam na sam z Kotorowski, ale sędzia przerwał akację i pokazał pozycję spaloną atakującego Podbeskidzia. Lech pierwszą groźną akcję przeprowadził dopiero w 28. minucie, ale Vojo Ubiparip zmarnował w polu karnym doskonałe podanie Siergieja Kriwca i uderzył obok słupka. Do końca połowy wynik nie uległ zmianie, a piłkarze Lecha schodzili do szatni przy gwizdach kibiców.

Po zmianie stron gra Lecha wyglądała lepiej, a duży wpływ na to miała zmiana Ubiparipa na Bartosza Ślusarskiego i aktywniejsza gra podopiecznych Jose Maria Bakero. W 58. minucie w pole karne Podbeskidzia dośrodkował Jakub Wilk, a piłkę strzałem głową w bramce Richarda Zajaca umieścił Bartosz Ślusarski.

Podbeskidzie podrażnione stratą bramki z każdą minutą grało lepiej i zaczęło częściej gości pod bramką Kotorowskiego. Gdy wydawało się, że sędzia Tomasz Musiał zakończy spotkanie nagle z lewej strony w pole karne Lecha dośrodkował Marcin Malinowski, a Adam Cieśliński uderzeniem głową zdobył bramkę na 1:1.

Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Rewanż pomiędzy Lechem a Podbeskidziem zostanie rozegrany 19 kwietnia.

Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:0)
Bramki: Bartosz Ślusarski (58. minuta) - Adam Cieśliński (93. minuta)
Widzów: 15500
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Lech: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak, Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Dimitrije Injac, Rafał Murawski - Jakub Wilk (71. Tomasz Mikołajczak), Sergei Krivets, Semir Stilić (81. Marcin Kamiński) - Vojo Ubiparip (46. Bartosz Ślusarski)

Podbeskidzie: Richard Zajac - Sławomir Cienciała, Jacek Broniewicz, Bartłomiej Konieczny (31. Juraj Dancik), Tomasz Górkiewicz - Piotr Koman - Dariusz Łatka, Damian Chmiel (64. Dariusz Kołodziej), Sebastian Ziajka - Sylwester Patejuk (69. Piotr Malinowski), Adam Cieśliński