Reklama
Reklama

Park Sołacki: "Dwie kobiety" oblano czarną cieczą

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Do redakcji dotarło zdjęcie rzeźby "Dwie kobiety" z Parku Sołackiego. Nieznani sprawcy oblali postaci czarną cieczą. To najprawdopodobniej farba.

Nie wiemy nic na ten temat - mówi Jolanta Szymczak z Oddziału Nadzoru nad Zielenią Parkową Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu. Ale oczywiście po pani telefonie podejmiemy działania w tej sprawie - dodaje. Na miejscu pojawi się pracownik Zarządu Zieleni Miejskiej, który sprawdzi jaką cieczą została oblana rzeźba. Jeśli to farba, a to najbardziej prawdopodobne, trzeba będzie użyć rozpuszczalnika i rzeźbę wyczyścić - informuje. Jeśli to inna ciecz, trzeba będzie pomyśleć nad innym rozwiązaniem - kończy.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Zapewniono nas, że rzeźba w najbliższym czasie odzyska blask.

"Dwie kobiety" autorstwa Sylwestra Ambroziaka stoją w parku od marca 2009 roku. Od początku budzą kontrowersje. Jednym się po prostu nie podobają, dla innych są gorszące. Inicjatorem postawienia rzeźby w tym miejscu było Wielkopolskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro