Reklama
Reklama

Uczcili ofiary okupacji niemieckiej

We wtorek o godzinie 12.00 w Forcie VII, w którym mieści się Wielkopolskie Muzeum Walk Niepodległościowych, odbyła się uroczystość uczczenia ofiar okupacji niemieckiej w latach 1939-1945.

W Forcie VII Niemcy zamordowali 4,5 tysiąca osób. Był to pierwszy, funkcjonujący w okupowanej przez III Rzeszę Polsce obóz koncentracyjny. Uwięzieni w nim Polacy byli rozstrzeliwani, torturowani, wieszani. Fort VII po roku 1941 został przekształcony w areszt.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


Każdego roku uroczystość, oprócz oddania czci wszystkim ofiarom okupacji, skupia się na jednej grupie lub osobie działającej w tym okresie. Tegoroczne obchody były poświęcone Stefanowi Balickiemu, poznańskiemu pedagogowi i pisarzowi.

Obchody organizowane są przez Radę Miasta Poznania, Wojewódzką Radę Kombatantów i Osób Represjonowanych wraz z innymi organizacjami kombatanckimi oraz nauczycielami i młodzieżą Gimnazjum nr 6 im. E. Raczyńskiego w Poznaniu.

Były przemówienia, inscenizacja teatralna przygotowana przez gimnazjalistów, oraz składanie kwiatów pod Ścianą Straceń przez zaproszonych gości.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro