Reklama
Reklama

Wiosenne zające już w Starym Browarze

Zające ze Starego Browaru powróciły. Można je podziwiać nie tylko w centrum handlowym, ale też przy ulicach Poznania oraz innych polskich i europejskich miast.

Zaczęło się w 2009 roku, przed Wielkanocą. Stary Browar i jego okolicę zaatakowało tysiąc fioletowych zajęcy. Dzieciom odwiedzającym centrum handlowe zające przypadły do gustu. Jeszcze bardziej cieszyły się, gdy SB zorganizował wielkie malowanie małych zajęcy, które po ukończeniu można było zabrać do domu.

Rok później zajęcy było jeszcze więcej i tym razem zmieniły kolor. Do fioletowych dołączyły kolejne - zielone. Niektóre miały 2,5 metra wysokości i cieszyły oko przechodniów przy Operze Poznańskiej, CK Zamek, Okrąglaku, na placach Wolności i Kolegiackim, a także na ulicy Półwiejskiej. Wiele osób robiło sobie zdjęcia w towarzystwie nietypowych zwierzaków.

W tym roku zające ponownie pojawiły się w Starym Browarze. Aż tysiąc pół metrowych figurek stanęło na podłodze centrum handlowego. Do fioletowych i zielonych zajączków dołączyły następne - żółte.

Tradycyjnie, największe zające (2,5 metra) pojawiły się na ulicach Poznania w ośmiu charakterystycznych punktach miasta. Trzy kolejne wyruszyły do Wrocławia, Gdyni i Krakowa. Partnerskie miasta Poznania (m.in. Gyor na Węgrzech, Bruksela w Belgii i Jyvaskyla w Finlandii) również zaprosiły do siebie ogromne zające.

Nowością są zające o wysokości 1,7 m, które zostały wymalowane przez podopiecznych poznańskich szkół i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Można je oglądać przed Pasażem Starego Browaru, na placu od strony ul. Ratajczaka.

Zające przed Starym Browarem będzie można oglądać do Wielkanocy. Wielkie malowanie figurek odbędzie się 16 i 17 kwietnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro