Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 -1
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
9°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wiosenne zające już w Starym Browarze

KaT
poniedziałek, 4.04.2011 r.
godz. 16.03

Zające ze Starego Browaru powróciły. Można je podziwiać nie tylko w centrum handlowym, ale też przy ulicach Poznania oraz innych polskich i europejskich miast.

Zaczęło się w 2009 roku, przed Wielkanocą. Stary Browar i jego okolicę zaatakowało tysiąc fioletowych zajęcy. Dzieciom odwiedzającym centrum handlowe zające przypadły do gustu. Jeszcze bardziej cieszyły się, gdy SB zorganizował wielkie malowanie małych zajęcy, które po ukończeniu można było zabrać do domu.


Rok później zajęcy było jeszcze więcej i tym razem zmieniły kolor. Do fioletowych dołączyły kolejne - zielone. Niektóre miały 2,5 metra wysokości i cieszyły oko przechodniów przy Operze Poznańskiej, CK Zamek, Okrąglaku, na placach Wolności i Kolegiackim, a także na ulicy Półwiejskiej. Wiele osób robiło sobie zdjęcia w towarzystwie nietypowych zwierzaków.

W tym roku zające ponownie pojawiły się w Starym Browarze. Aż tysiąc pół metrowych figurek stanęło na podłodze centrum handlowego. Do fioletowych i zielonych zajączków dołączyły następne - żółte.

Tradycyjnie, największe zające (2,5 metra) pojawiły się na ulicach Poznania w ośmiu charakterystycznych punktach miasta. Trzy kolejne wyruszyły do Wrocławia, Gdyni i Krakowa. Partnerskie miasta Poznania (m.in. Gyor na Węgrzech, Bruksela w Belgii i Jyvaskyla w Finlandii) również zaprosiły do siebie ogromne zające.

Nowością są zające o wysokości 1,7 m, które zostały wymalowane przez podopiecznych poznańskich szkół i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Można je oglądać przed Pasażem Starego Browaru, na placu od strony ul. Ratajczaka.

Zające przed Starym Browarem będzie można oglądać do Wielkanocy. Wielkie malowanie figurek odbędzie się 16 i 17 kwietnia.

Reklama