UAM nadal walczy z Krispolem o awans

Siatkarze AZS UAM Poznań walczący z Krispolem Września o awans do Turnieju Mistrzów II ligi po czterech meczach finału grupy A remisują 2:2.

Podopieczni Damiana Lisieckiego w miniony weekend mieli duże szansę zakończyć rywalizację z Krispolem Września do trzech zwycięstw. W sobotę wygrali 3:1 po bardzo wyrównanym spotkaniu, w którym końcówka każdego seta decydowała o zwycięstwie. Wygrana pozwoliła poznańskiej drużynie wyjść na prowadzenie w rywalizacji i liczyć, że w niedzielę będzie można myśleć o Turnieju Mistrzów II ligi.

Jednak zawodnicy Krispolu zawiesili w niedzielę wyżej poprzeczkę, a "Akademicy" nie potrafili jej przeskoczyć. Pierwsze dwa sety w wykonaniu podopiecznych Krzysztofa Wójcika były idealne. W trzecim secie UAM zagrał lepiej i wygrała, ale w kolejnej odsłonie gości szybko osiągnęli przewagę i wygrali całe spotkanie 3:1.

Teraz rywalizacja o awans do Turnieju Mistrzów II ligi pomiędzy AZS UAM Poznań a Krispolem przeniesie się na do Wrześni, a decydujące spotkanie zostanie rozegrane w hali Gimnazjum nr 2. Początek spotkania w środę, 6 kwietnia 2011 roku o godz. 18.00.

Przypomnijmy, że zwycięzca rywalizacji awansuje do Turnieju Mistrzów II ligi, w którym wystąpią cztery najlepsze zespoły. Turniej zostanie rozegrany systemem "każdy z każdym" w dniach 15-17 kwietnia, a dwa najlepsze zespoły awansują na zaplecze PlusLigi Mężczyzn.