Półmaraton: Kenijczycy pierwsi na mecie (foto)

Dennis Mwanzia Musau jest zwycięzcą 4. Poznań Półmaratonu. Pierwsze trzy miejsca należą do Kenijczyków. Zeszłoroczny rekord trasy nie został pobity. W poznańskim półmaratonie wystartowało ponad 4 tysiące biegaczy, 113 rolkarzy i 30 wózkarzy.

Kolejny raz w poznańskiej imprezie zwyciężają Kenijczycy. Dennis Mwanzia Musau pokonał ponad 21-kilometrową trasę z wciąż nieoficjalnym wynikiem 1:03:14. Nie pokonał tym samym rekordu trasy, ustanowionego w 2010 r. przez jego rodaka, Cosmasa Kyeva. Drugie i trzecie miejsce zdobyli w tym roku również Kenijczycy: Gedengoi Ngorokonyang Loitarengi i Hosea Tuei.

Ponad 4 tysiące biegaczy ruszyło z ul. abp Baraniaka o godz. 10.00. Sygnał do startu dała im Joanna Frankiewicz, wdowa po wiceprezydencie Macieju Frankiewiczu. 10 minut wcześniej wystartowali rolkarze i wózkarze.

4. Poznań Półmaraton to bieg uliczny na dystansie 21,097 km. Zawodnicy pokonują tą samą trasę co podczas jesiennego Poznań Maratonu. Zamiast dwóch okrążeni, w ramach półmaratonu jest do pokonania jedno. Główna nagroda w 4. Poznań Półmaraton to 5 tys. zł. Rywalizowali o nią przede wszystkim profesjonalni biegacze. W półmaratonie bierze też udział wielu amatorów, którym uczestnictwo w imprezie to przede wszystkim satysfakcja.