Warta wygrała z KSZO 6:1. Zobacz bramki Zielonych.

Warta Poznań nadal jest najlepszym zespołem rundy wiosennej I ligi. W meczu 22. kolejki podopieczni Bogusława Baniaka pokonali KSZO Ostrowiec 6:1.

Początek spotkania zdecydowanie należał do Warty Poznań, która starała się szybko zdobyć bramkę. W jej szeregach szczególnie aktywny był Krzysztof Gajtkowski i Piotr Reiss. Jednak pierwsi gola zdobyli goście. W 34. minucie Damian Nawrocik dośrodkował do Janusza Wolańskiego, który strzałem głową pokonał Andrzeja Bledzewskiego.

Odpowiedź podopiecznych Bogusława Baniak była nokautująca. Zieloni w 10. minut zdobyli trzy bramki i na przerwę schodzili prowadząc 3:1. A bramki zdobyli kolejno: Piotr Reiss, Artur Marciniak, Krzysztof Gajtkowski.

Po zmianie stron Warta kontynuowała festiwal bramek, a już w 48. minucie gola po podaniu Krzysztofa Gajtkowskiego zdobył ponownie Artur Marciniak. Później na listę strzelców wpisał się jeszcze bohater spotkania Gajtkowski i Piotr Kieruzel.

Dla Warty Poznań było to piąte spotkanie w rundzie wiosennej bez porażki, a czwarte zakończone zwycięstwem. Aktualnie zespół z Dolnej Wildy zajmuje 9. miejsce w tabeli zaplecza ekstraklasy, a kibice czekają już na mecz z Pogonią Szczecin na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu (17 kwietnia).

Warta Poznań - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 6:1 (3:1)
Bramki: Piotr Reiss (38.), Artur Marciniak (41., 48.), Krzysztof Gajtkowski (45., 65.), Piotr Kieruzel (53.) - Janusz Wolański (34.)
Żółta kartka:Nikola Kolarov (KSZO)
Sędzia: Mariusz Podgórski (Wrocław)
Widzów: 15000

Warta: Andrzej Bledzewski - Piotr Kieruzel, Maciej Wichtowski, Łukasz Jasiński, Rafał Kosznik - Krzysztof Gajtkowski, Alain Ngamayama, Artur Marciniak (72. Marcin Wojciechowski), Piotr Reiss (79. Łukasz Białożyt), Michał Ciarkowski (61. Paweł Iwanicki) - Zbigniew Zakrzewski.

KSZO: Tomasz Dymanowski - Jakub Cieciura, Nikola Kolarov, Michał Trzeciakiewicz, Pape Samba Ba - Damian Nawrocik (90. Igor Pavlović), Janusz Wolański, Mateusz Mąka (61. Mikołaj Skórnicki), Piotr Nowosielski - Tomasz Bzdęga (66. Vahan Gevorgyan), Krystian Kanarski.