Reklama
Reklama

4. Poznań Półmaraton: 4464 zgłoszenia

W najbliższą niedzielę, 3 kwietnia, w Poznaniu odbędzie się 4. Półmaraton. Do tej pory swój udział zgłosiły 4464 osoby - to nowy rekord!

4. Poznań Półmaraton, to bieg uliczny, który przyciąga zawodników chcących pokonać dystans 21,097 km. Rekord trasy ustanowił w 2010 roku Cosmas Kyeva (Kenia) i obecnie wynosi 01:02:32. Organizatorzy liczą, że w tym roku rekord zostanie pobity, gdyż udział zgłosiły już 4464 osoby z różnych stron świata.

Ostateczny termin zapisów mija w czwartek, 31 marca 2011 roku. W tym dniu od godz. 16:00 do północy zapisy przyjmowane będą wyłącznie drogą on-line. Opłata startowa wynosi 40 złotych. Weryfikacja a tym samym odbiór pakietów startowych odbędzie się 1 kwietnia (piątek) w godz. 10.00 - 20.00 i 2 kwietnia (sobota) w godz. 09.00 - 20.00 w hali Arena.

Honorowy patronat nad biegiem objął Prezydent Miasta Poznania - Ryszard Grobelny, który także w tym roku weźmie udział w biegu. Swój udział potwierdził również Mirosław Kruszyński - Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, który po raz pierwszy zmierzy się z dystansem poznańskiego półmaratonu.

Na mecie na wszystkich zawodników, którzy pokonają trasę półmaratonu w regulaminowym czasie 3 godzin czeka medal. Pierwsza trójka zawodników w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn dostanie natomiast puchary i nagrody finansowe. Dodatkowo na mecie każdy z uczestników zawodów będzie mógł zjeść ciepły posiłek oraz otrzyma napój, który pozwoli zregenerować siły. Natomiast po ogłoszeniu oficjalnych wyników każdy uczestnik będzie mógł pobrać ze strony internetowej dyplom ukończenia.

Biegiem w półmaratonie można również pomóc Michałowi, który po zawale tętnicy Adamkiewicza stracił kontrolę nad swoim ciałem. Podczas imprezy będą zbierane pieniądze dla Michała, które pozwolą na zakupienie dla niego specjalnego wózka dla aktywnych - Pantera X.

Jak zawsze w dniach poprzedzających poznański półmaraton odbędą się TARGI - EXPO, na których przez 2 dni będzie można zapoznać się z ofertą producentów i dystrybutorów markowego sprzętu sportowego, odzieży i obuwia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydłuża czas ostrzeżenia i podnosi stopień zagrożenia
1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro