Reklama
Reklama

Policja: Komisariat Kolejowy pozostaje na dworcu

Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji, pod wpływem Komendanta Głównego, zmienił decyzję w sprawie Komisariatu Kolejowego, który mieści się w budynku Dworca Głównego PKP. Komisariat nie zostanie zlikwidowany.

Od lutego informowaliśmy, że Krzysztof Jarosz, Komendant Wojewódzki Policji, postanowił zamknąć komisariat mieszczący się w budynku Dworca Głównego PKP. Decyzję podjęto przede wszystkim ze względu na niewielką ilość dochodzeń prowadzonych przez policjantów z tego komisariatu (w ubiegłym roku tylko 180), a także zbyt rozbudowaną strukturę organizacyjną w jednostce.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Policjanci pracujący na dworcu mieli trafić do komisariatu Poznań - Targi oraz do Wydziału Zabezpieczenia Miasta. Okazało się jednak, że poznaniakom nie spodobała się ta decyzja. Pojawiły się głosy, że po likwidacji Komisariatu Kolejowego na Dworcu Głównym będzie niebezpiecznie.

Stanowisko podobne do poznaniaków zajął Komendant Główny Policji z Warszawy. Przyznał, że likwidowanie komisariatu z dworca PKP przed Euro 2012 nie jest dobrym pomysłem. W związku z tym Wielkopolski Komendant Wojewódzki wycofał się ze swojego postanowienia o likwidacji komisariatu od 1 kwietnia.

Nowym Komendantem Komisariatu Kolejowego został podinsp. Robert Wojciechowski.

Czy Twoim zdaniem poznański dworzec jest bezpieczny?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
20.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro