Reklama

Budowa Urzędu Marszałkowskiego: ogłoszono przetarg

150 milionów złotych ma kosztować nowa siedziba Urzędu Marszałkowskiego. Pozwolenie na budowę wydano już w ubiegłym roku, teraz ogłoszono przetarg na wykonawcę budynku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa ruszy jeszcze w tym roku.

Obecnie Urząd Marszałkowski mieści się w kilku budynkach na terenie Poznania. Budowa nowej siedziby sprawi, że urzędnicy będą zlokalizowani tylko w jednym miejscu. Ma im to ułatwić pracę, ale przede wszystkim będzie to korzyść dla interesantów, którzy swoją sprawę załatwią w jednym, konkretnym budynku.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Z planów wynika, że nowa siedziba będzie mieć 12 pięter wysokości (10 pięter to biura, dwa piętra - pomieszczenia usługowe) oraz dwie kondygnacje podziemne (parking). Elewacja zewnętrzna w większości będzie składała się ze szkła, co nada budynkowi nowoczesnego wyglądu. Powierzchnia siedziby to 31 000 metrów kwadratowych. W budynku znajdą się dwa patia - jedno otwarte na al. Niepodległości, a drugie na ulicę Kościuszki. Autorem projektu jest Warsztat Architektury Pracownia Autorska.

Nowa siedziba Urzędu Marszałkowskiego powstanie na działce, na której mieścił się Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, przy al. Niepodległości, w bliskiej odległości od Hotelu Polonez. To obszar zespołu urabnistyczno-architektonicznego nazwanego Ringiem Stübbena. Wysokość budynków umiejscowionych w Ringu jest niższa od wysokości planowanego budynku, dlatego architekci stworzyli na nowej siedzibie UMWW specyficzną "linię", pozwalającą ocenić wysokość dotychczasowego Ringu.

W tegorocznym budżecie województwa na budowę siedziby UMWW zarezerwowano 27 milionów złotych. Nowoczesny budynek Urzędu Marszałkowskiego ma być oddany do użytku do końca 2013 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
4℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro