Reklama
Reklama

Ul. Mazowiecka: znaleziono niewybuch

We wtorek, w trakcie prac budowlanych w okolicach ul. Mazowieckiej, znaleziono w ziemi niewybuch pocisku artyleryjskiego. Na miejsce wezwano saperów, którzy zabezpieczyli niebezpieczny przedmiot.

Pracownicy budowlani o znalezisku poinformowali Straż Miejską. Pocisk był wypełniony materiałem wybuchowym i przez to, mimo upływu lat, wciąż był bardzo niebezpieczny. Nawet najmniejsze uderzenie mogło spowodować detonację niewybuchu. Okazało się, że w przypadku eksplozji, pole rażenia odłamkami mogłoby wynieść nawet 1,5 kilometra.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Strażnicy miejscy ogrodzili taśmą teren, na którym znajdował się niewybuch. Wezwali również saperów i do czasu ich przyjazdu zabezpieczali teren. Saperzy wywieźli pocisk w bezpieczne miejsce.

Niewybuchy pochodzące z okresu II Wojny Światowej, które wciąż są znajdowane w ziemi, są wyjątkowo niebezpieczne. Nawet najmniejsze uderzenie może spowodować detonację. Powodem takiej wrażliwości pocisków na drgania jest postępująca korozja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro