Reklama
Reklama

Ul. Mazowiecka: znaleziono niewybuch

We wtorek, w trakcie prac budowlanych w okolicach ul. Mazowieckiej, znaleziono w ziemi niewybuch pocisku artyleryjskiego. Na miejsce wezwano saperów, którzy zabezpieczyli niebezpieczny przedmiot.

Pracownicy budowlani o znalezisku poinformowali Straż Miejską. Pocisk był wypełniony materiałem wybuchowym i przez to, mimo upływu lat, wciąż był bardzo niebezpieczny. Nawet najmniejsze uderzenie mogło spowodować detonację niewybuchu. Okazało się, że w przypadku eksplozji, pole rażenia odłamkami mogłoby wynieść nawet 1,5 kilometra.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


Strażnicy miejscy ogrodzili taśmą teren, na którym znajdował się niewybuch. Wezwali również saperów i do czasu ich przyjazdu zabezpieczali teren. Saperzy wywieźli pocisk w bezpieczne miejsce.

Niewybuchy pochodzące z okresu II Wojny Światowej, które wciąż są znajdowane w ziemi, są wyjątkowo niebezpieczne. Nawet najmniejsze uderzenie może spowodować detonację. Powodem takiej wrażliwości pocisków na drgania jest postępująca korozja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro