PBG wystąpi w play-off

Koszykarze PBG Basket Poznań pokonali w niedzielny wieczór AZS Koszalin 79:69 i wywalczyli awans do fazy ply-off, w której zmierzą się z Turowem Zgorzelec.

Początek spotkania w wypełnionej do ostatniego miejsca hali AWF przy Drodze Dębińskiej należał do poznaniaków, którzy skutecznie zatrzymywali ofensywne zapędy gości z Koszalina. Dzięki dobrej postawie Vladimira Tica i Eddiego Millera wygrali pierwszą kwartę 18:16. W kolejnej odsłonie do głosu doszli "Akademicy", którzy w połowie kwarty wyszli na 4 punktowe prowadzeni i na przerwę schodzili prowadząc 39:36.

Po zmianie stron znakomicie zagrał Tica, który seryjnie zdobywał punkty i wyprowadził PBG na prowadzenie 46:41. Od tego momentu inicjatywa, aż do końcowej syreny leżała po stronie podopiecznych Miliji Bogicevića. AZS doprowadził nawet do remisu 52:52 na początku czwartej kwarty, ale Sasa Ocokoljić i Piotr Stelmach szybko powstrzymali zapędy gości.

Ostatecznie PBG Basket Poznań wygrało 79:69 i wywalczyło historyczny awans do fazy play-off PLK. Rywalem poznaniaków będzie Turów Zgorzelec, z którym ostatnio przegrali mecz po dwóch dogrywkach.

PBG Basket Poznań - AZS Koszalin 79:69 (18:16, 18:23, 16:10, 27:20)

PBG Basket Poznań: Piotr Stelmach 15, Vladimir Tica 13, Damian Kulig 11, Sasa Ocokoljić 11, Łukasz Wiśniewski 10, Edward Miller 7, Piotr Dąbrowski 6, Cliff Hawkins 6, Grzegorz Surmacz 0, Mujo Tuljković 0.

AZS Koszalin: Winsome Frazier 25, George Reese 11, Igor Milicić 11, Grady Reynolds 10, Slavisa Bogavac 6, Tomasz Śnieg 3, Grzegorz Arabas 3, Mirosław Łopatka 0.

Pary play-off sezonu 2010/2011 PLK:
Asseco Prokom Gdynia (1) - AZS Koszalin (8)
PGE Turów Zgorzelec (2) - PBG Basket Poznań (7)
Trefl Sopot (3) - Anwil Włocławek (6)
Energa Czarni Słupsk (4) - Polpharma Starogard Gdański (5)

Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Przegrani z ćwierćfinałów nie będą walczyć o miejsca 5-8, a kolejność zostanie ustalona wg. tabeli po sezonie zasadniczym. Ćwierćfinały zostaną rozegrane w terminach: 1 kwietnia, 2 kwietnia, 5 kwietnia, 6 kwietnia, 9 kwietnia.