Reklama
Reklama

Marsz Milczenia po zabójstwie na Sołaczu

fot. AZS AWF Poznań
fot. AZS AWF Poznań

W poniedziałek, 28 marca, Stowarzyszenie Kobiet Konsola organizuje Marsz Milczenia, który ma wyrazić sprzeciw wobec przemocy, przez którą życie straciła m.in. 28-letnia poznanianka.

Stowarzyszenie Kobiet Konsola zaprasza do udziału w marszu wszystkich poznaniaków, których poruszyło okrutne zabójstwo. Przypomnijmy, że doszło do niego w ubiegłą sobotę, tuż przy Parku Sołackim. 28-letnia Sylwia J. została ugodzona kilkukrotnie nożem i rozebrana. Następnie zwłoki podpalono, by ukryć ślady zbrodni.

W tej sprawie zatrzymano już podejrzanych - 33-letniego Ryszarda N. oraz 21-letnią Magdalenę Sz. Nie przyznają się do winy. Grozi im od ośmiu lat więzienia do dożywocia.

Bezprecedensowo okrutna śmierć 28-letniej poznanianki w pośredni oczywiście sposób oskarża organy władzy państwowej i władze samorządowe, których obowiązkiem jest zapewnienie każdemu obywatelowi należnych mu praw, bezpieczeństwa oraz warunków do godnego życia. Oskarżenie płynie również pod adresem organizacji religijnych, których niektórzy członkowie jakże często zapominają o tym, że są powołani w sposób szczególny do budowania harmonii między ludźmi i stawania zawsze po stronie człowieka
- czytamy w oświadczeniu Konsoli.

Marsz Milczenia rozpocznie się o godzinie 18.00 na Placu Kolegiackim. Jego trasa będzie wiodła do Parku Sołackiego. Organizatorzy proszą o przyniesienie ze sobą pochodni i zniczy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro