Posnania przegrała z Lechią

Rugbiści Posnanii po bardzo emocjonującym i wyrównanym spotkaniu przegrali na wyjeździe z Lechią Gdańsk 20:29.

Podopieczni Dominika Machlika mecz z Lechią rozpoczęli od wyjścia na prowadzenie 3:0, a w kolejnych minutach zdobyli kolejne punkty i było 10:0. Od tego momentu gospodarze zaczęli grać lepiej, ale inicjatywa nadal należała do Posnanii. Przed przerwą Lechia wyszła na prowadzenie 22:20, a w drugiej odsłonie wykorzystała doświadczenie swoich czołowych zawodników i wygrała 29:20. Jednak gospodarze muszą mówić o dużym szczęściu, gdyż poznaniacy zmarnowali kilka rzutów karnych.

Lechia Gdańsk - Posnania Poznań 29:20 (22:20)

Lechia: Jurij Buchajło 14, Robert Kwiatkowski 5, Dariusz Wantoch-Rekowski 5, Karol Hedesz 5.

Posnania: Łukasz Kujawski 10, Piotr Korek 5, Robert Bosiacki 5.