Reklama
Reklama

Dziki otoczyły policjantów

Poznańscy policjanci podczas interwencji przy ul. Koszalińskiej zostali otoczeni przez 9 dzików, ale wyszli z tej akcji bez obrażeń.

Policjanci od kilku tygodni byli informowani o dzikach, które terroryzują pasażerów miejskiej komunikacji na przystankach przy ul. Koszalińskiej. Podczas patrolu zobaczyli mężczyznę, za którym biegł duży dzik. Zwierzę mógło ważyć nawet 120 kg.

Postanowili podjechać radiowozem bliżej mężczyzny z nadzieją, że zwierzę ucieknie. W tym momencie mężczyzna zaczął uciekać do lasu, a za nim pobiegł dzik. Policjanci ruszyli za mężczyzną chcąc pomóc. Po krótkim pościgu zatrzymali 50-latka, poprosili o dokumenty i okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym.

W tym momencie zostali otoczeni przez 9 dzików, a wszystko przez mężczyznę, gdyż od dłuższego czasu dokarmiał on zwierzęta. Policjanci znaleźli w jego plecaku 50 kolb kukurydzy. Z akcji policjanci wyszli bez obrażeń.

Przypomnijmy, że od grudnia w okolicach Poznania odbywa się odstrzał dzików, który ma ograniczyć wchodzenie tych zwierząt na tereny miejskie. Do 14 marca odstrzelono 35 zwierząt.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro