Reklama
Reklama

Komunikacja: od soboty remont Przybyszewskiego

Zarząd Dróg Miejskich informuje, że w najbliższą sobotę, 26 marca, wznowiony zostanie remont ulicy Przybyszewskiego. Prace przerwano w listopadzie ze względu na złe warunki atmosferyczne.

W sobotę od wczesnych godzin porannych drogowcy będą pracować na zachodniej jezdni ulicy Przybyszewskiego (odcinek pomiędzy Szamarzewskiego a Bukowską). Remont ulicy rozpoczął się w ubiegłym roku, ale trzeba było go przerwać ze względu na atak zimy.

26 marca usunięta zostanie tymczasowa podbudowa jezdni, która umożliwiła kierowcom korzystanie z ul. Przybyszewskiego w zimie. W następnych dniach drogowcy będą naprawiać krawężniki, regulować wpusty deszczowe, układać warstwy nawierzchni jezdni, a także wykonają oznakowanie poziome.

Remont ma potrwać dwa tygodnie, jeśli pogoda będzie sprzyjać drogowcom.

Organizacja ruchu

Wyłączona z ruchu zostanie zachodnia jezdnia ulicy Przybyszewskiego na odcinku od ulicy Szamarzewskiego do ulicy Bukowskiej. Kierowcy nie będą mogli wjeżdżać na zachodnią jezdnię Przybyszewskiego z Szamarzewskiego. Kierowcy będą mieć możliwość: jazdy z ulicy Szamarzewskiego na wschodnią jezdnię ulicy Przybyszewskiego w kierunku ulicy Dąbrowskiego, przejazdu przez ulicę Przybyszewskiego w ciągu ulicy Szamarzewskiego oraz wjazdu w ulicę Szamarzewskiego z zachodniej jezdni ulicy Przybyszewskiego od strony ulicy Dąbrowskiego.

Objazdy

Zostały wyznaczone objazdy dla ruchu tranzytowego. Pojazdy o masie powyżej 16 ton z ulicy Niestachowskiej będą kierowane ulicami: św. Wawrzyńca, Polską, Bułgarską do ulicy Grunwaldzkiej. Obsługa ruchu lokalnego odbywać się będzie ulicami Dąbrowskiego, Szpitalną, Grochowską do ulicy Bukowskiej oraz ulicami Szamarzewskiego, Szamotulską do Bukowskiej. Możliwy będzie również objazd ulicami Szamarzewskiego, Polną i Bukowską.

Źródło: ZDM Poznań

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
32.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro