Reklama
Reklama

Sukcesy lotnicze poznańskich studentów w USA

Studenci z Politechniki Poznańskiej odnieśli sukces na prestiżowych zawodach Aero Design, które odbywały się w Teksasie. Zbudowane przez naszych studentów modele samolotów Fourfeeter i Predator zajęły czołowe miejsca w światowym rankingu.

Studenci z Politechniki Poznańskiej już czwarty raz brali udział w prestiżowych zawodach SAE Aerodesign West, które w tym roku odbywały się w Teksasie. Zawody organizowane są przez amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Transportu (SAE). Zwyciężają w nich drużyny, które zbudowały model samolotu zdolnego podnieść jak największy ciężar.

Każdego roku regulamin konkursu nieznacznie się zmienia (m.in. inna jest wielkość samolotu, a także napędzający go silnik), by uniemożliwić studentom przyjeżdżanie na konkurs z tym samym modelem.

W tym roku poznańscy studenci zbudowali dwa samoloty - Fourfeetera oraz Predatora. Fourfeeter startował w klasie Micro i zdobył w niej pierwsze miejsce za uzyskanie największego współczynnika udźwigu. W klasyfikacji ogólnej klasy Micro Fourfeeter uzyskał świetne drugie miejsce. Poznaniacy odnieśli też sukces w klasie Regular z samolotem Predator. Zdobyli trzecie miejsce za prezentację techniczną modelu klasy Regular.

Szczegółowa relacja z Aero Design na www.aerodesign.com.pl.

Studenci pojechali do USA dzięki wsparciu finansowemu Politechniki Poznańskiej.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro