Ważna wygrana AZS AWF

Walczące o utrzymanie w I lidze piłki ręcznej kobiet zawodniczki AZS AWF Poznań odniosły ważne wyjazdowe zwycięstwo nad EKS Start II Elbląg 30:28.

Niedzielne spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęły miejscowe, które po kilku minutach prowadziły już 5:2. Na drodze dysponujących zdecydowanie lepszymi warunkami fizycznymi elblążanek stanęła jednak bardzo dobra obrona AZS AWF, która pozwalała na skuteczne wyprowadzanie kontrataków. To głównie dzięki temu elementowi gry poznanianki w 22. minucie doprowadził do wyrównania 11:11.

Od tego momentu walka toczyła się bramka za bramkę. Pod koniec pierwszej połowy Start zdołał wykorzystać jednak kilka błędów poznanianek i wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Ta część meczu zakończyła się wynikiem 17:15.

Po zmianie stron AZS AWF grał jeszcze skuteczniej, wykorzystując każde potknięcie ze strony rywalek. W 40. minucie prowadziły już 17:20, a do tego grały jeszcze w przewadze i wtedy niestety rozpoczął się mały horror. "Akademiczki" stracił trzy bramki pod rząd, a niesione dopingiem zawodniczki Startu kilka minut później doprowadziły do wyrównania.

Wtedy sprawy w swoje ręce wzięła Agnieszka Kwiecień (11 bramek w całym meczu), która ponownie wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Tej przewagi AZS AWF już nie zmarnował i mimo, że Start próbował jeszcze zaskoczyć przyjezdne kryciem "każdy swego". Wynik spotkania ustaliła w ostatniej minucie Weronika Łakomy i poznanianki pokonały EKS Start II Elbląg 28:30.

- To był rewelacyjny mecz w wykonaniu mojej drużyny. Dziewczyny pokazały, że ich siła tkwi w zespołowości. Kiedy walczy cała meczowa czternastka, są w stanie napsuć krwi przeciwnikowi - mówił po spotkaniu trener AZS AWF Poznań, Stanisław Igel.

EKS Start II Elbląg - AZS AWF Poznań 28:30 (17:15)

EKS Start II Elbląg: Dajda (4), Konefał (6), Kochańska, Karwecka (4), Woronko (5), Szulc (4), Lurka (1), Brojek (1), Gnidzińska (3), Wacławska, Klettke, Frąckiewicz

AZS AWF Poznań: Gała, Łakomy (3), Bartkowiak (3), Szymańska (1), Siudmak (4), Kujawa (5), Kwiecień (11), Sznycer (3)