Warta wygrywa i ma nowy rekord

Warta Poznań pokonała w niedzielne popołudnie GKS Katowice 2:1 w meczu 20. kolejki zaplecza ekstraklasy. Spotkanie zobaczyło ok. 20 tys. widzów co jest nowym rekordem klubu.

Już przed meczem było wiadomo, że Warta Poznań na pierwszym meczu rundy wiosennej I ligi na Stadionu Miejskiego przy ul. Bułgarskiej zgromadzi dużą widownie. Do piątku rozdano ponad 17 tys. biletów, a pozostałą pulę przed meczem, który rozpoczął się z 10. minutowym opóźnieniem.

Organizatorzy chcieli zaprosić wszystkich chętnych, a to wydłużyło wejście kibiców na obiekt. W sumie na trybunach zasiadło ok. 20 tys. widzów i jest to nowy rekord klubu, który ostatnio tak liczną widownię miał w 1947 roku, gdy zdobywał mistrzostwo Polski. Wszystko dzięki "Zielonej rewolucji", którą wprowadziła nowa prezes Izabella Łukomska-Pyżalska.

Natomiast na boisku inicjatywa również należała do Warty, która pobiła chyba rekord zmarnowanych sytuacji. Zieloni mogli wygrać to spotkanie wysoko, ale ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa 2:1. Pierwsza bramka padła przed przerwą, a jej autorem był Michał Ciarkowski, który wykorzystał idealne podanie Piotra Reissa.

Goście zdołali wyrównać w 70. minucie po bramce Tomasz Hołoty i próbowali utrzymać korzystny rezultat. Jednak w 86. minucie Piotr Reiss podał w pole karne z rzutu wolnego, a piłkę w bramce umieścił Paweł Iwanicki. Warta wygrała kolejne spotkanie i awansowała na 13. miejsce w tabeli.

Warta Poznań - GKS Katowice 2:1 (1:0)
Bramki: Michał Ciarkowski (24), Paweł Iwanicki (87) - Tomasz Hołota (70)
Żółte kartki: Marcin Wojciechowski, Artur Marciniak, Maciej Scherfchen - Wojciech Szala, Jacek Kowalczyk, Rafał Sadowski, Tomasz Sokołowski, Janusz Dziedzic.
Sędzia: Piotr Siedlecki (Warszawa)
Widzów: ok. 20000

Warta: Andrzej Bledzewski - Piotr Kieruzel, Adrian Bartkowiak, Łukasz Jasiński, Rafał Kosznik, Krzysztof Gajtkowski, Alain Ngamayama, Artur Marciniak (72. Maciej Scherfchen), Piotr Reiss, Michał Ciarkowski (76. Łukasz Białożyt), Zbigniew Zakrzewski (84. Paweł Iwanicki).

GKS: Jacek Gorczyca - Wojciech Szala, Kamil Cholerzyński, Jacek Kowalczyk, Paweł Olkowski, Tomasz Sokołowski, Tomasz Hołota, Bartosz Karwan, Rafał Sadowski (46. Janusz Dziedzic), Bartłomiej Chwalibogowski (68. Tomasz Mazurkiewicz), Przemysław Pitry.

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!