Reklama
Reklama

Walczą z dopalaczami - muzycznie

W poniedziałek w hali Arena odbędzie się bezpłatny koncert "Artyści przeciwko dopalaczom i innym używkom". Na scenie zaprezentują się m.in. Pectus, Blue Cafe, Volver i Stachursky.

W poniedziałek, 21 marca, przywitamy kalendarzową wiosnę. To popularnie zwany Dzień Wagarowicza. Nie dziwi więc fakt, że właśnie w tym dniu rozpoczyna się ogólnopolski program profilaktyczny - "Smak życia - czyli debata o dopalaczach", który jest skierowany do uczniów, ich rodziców i nauczycieli.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Wielka inauguracja odbędzie się w poniedziałek o godzinie 13.00 w poznańskiej hali Arena. Na scenie zaprezentują się Pectus, Volver, Blue Cafe, Manchester, Bracia oraz Stachursky i Paweł Stasiak z zespołem Papa D. Wstęp - bezpłatny.

Organizatorzy proponują, by na koncert przychodziły klasy z nauczycielami. Ma to być alternatywa dla popularnych w tym dniu wagarów. Artyści ze sceny wyrażą swój sprzeciw wobec dopalaczy i innych używek. Ma to wpłynąć na zachowanie gimnazjalistów i licealistów związane z zażywaniem niedozwolonych środków.

Program "Smak życia - czyli debata o dopalaczach" powstał z inicjatywy Ministra Zdrowia oraz Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
18.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro