Reklama
Reklama

Stary Browar: zające zwiastują wiosnę

Zające ze Starego Browaru powracają! Tym razem będzie można je zobaczyć nie tylko na terenie Poznania i Wielkopolski, ale również w innych polskich i europejskich miastach.

Zaczęło się w 2009 roku, przed Wielkanocą. Stary Browar i jego okolicę zaatakowało tysiąc fioletowych zajęcy. Dzieciom odwiedzającym centrum handlowe zające przypadły do gustu. Jeszcze bardziej cieszyły się, gdy SB zorganizował wielkie malowanie małych zajęcy, które po ukończeniu można było zabrać do domu.

Rok później zajęcy było jeszcze więcej i tym razem zmieniły kolor. Do fioletowych dołączyły kolejne - zielone. Niektóre miały 2,5 metra wysokości i cieszyły oko przechodniów przy Operze Poznańskiej, CK Zamek, Okrąglaku, na placach Wolności i Kolegiackim, a także na ulicy Półwiejskiej. Wiele osób robiło sobie zdjęcia w towarzystwie nietypowych zwierzaków.

W tym roku zające ponownie pojawią się w Starym Browarze. Aż tysiąc pół metrowych figurek stanie na podłodze centrum handlowego. Część z nich będzie malowana przez maluchy, by następnie stać się częścią wystawy. Nowością będą zające o wysokości 1,7 metra, które odwiedzą placówki opiekuńczo-wychowawcze z regionu. Tradycyjnie, największe zające (2,5 metra) pojawią się na ulicach Poznania w ośmiu charakterystycznych punktach miasta. Trzy kolejne wyruszą do Wrocławia, Gdyni i Krakowa. Partnerskie miasta Poznania (m.in. Gyor na Węgrzech, Bruksela w Belgii i Jyvaskyla w Finlandii) również zaprosiły do siebie ogromne zające.

Zające przed Starym Browarem będzie można oglądać od 31 marca. Wielkie malowanie odbędzie się 16 i 17 kwietnia.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro