Reklama
Reklama

Stary Browar: płot będzie zdemontowany?

Miejski Konserwator Zabytków otrzymał we wtorek pismo w sprawie płotu przy Starym Browarze. Maria Strzałko przyznaje, że opinia dotycząca płotu będzie negatywna.

Dziś (15 marca - przyp. red.) wpłynęło do nas pismo z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i my w tej sprawie na pewno zajmiemy stanowisko - mówi Maria Strzałko, Miejski Konserwator Zabytków. Nikt z nami nie konsultował postawienia tego płotu i nasza opinia jest negatywna - kończy. Strzałko poinformowała nas również, że w tym miejscu mógłby stać płot, gdyby inaczej wyglądał - powinien być kuty, metalowy i nawiązywać do oryginalnego ogrodzenia parku Dąbrowskiego.

Płot otaczający Stary Browar pojawił się w październiku ubiegłego roku. Dwa miesiące później Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego przeprowadził jego kontrolę, która wykazała, że budowa płotu nie została zgłoszona ani do Wydziału Architektury i Urbanistyki, ani też nie zyskała akceptacji Miejskiego Konserwatora Zabytków. Maria Strzałko wydała zgodę na budowę, ale pod warunkiem, że ogrodzenie będzie metalowe i ażurowe. A jak widać - takich warunków nie spełnia.

O sprawie będziemy informować na bieżąco.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro