Reklama
Reklama

Ice Team Kandulski ponownie Wicemistrzami Świata!

fot. Jakub Marciniak
fot. Jakub Marciniak

Rzeźbiarze z Ice Team Kandulski zdobyli ponownie Wicemistrzostwo Świata w Artystycznym Rzeźbieniu w Lodzie. Mistrzostwa Świata odbywały się na Alasce.

Poznańska drużyna obroniła tym samym ubiegłoroczny tytuł Wicemistrzów Świata. Podobnie jak w roku ubiegłym, jedyną drużyną lepszą od Ice Team Kandulski, była ekipa z Rosji.

Robert Burkat, Michał Mizuła, Mateusz Łowisz i Samuel Girault przez sześć dni rzeźbili swoje dzieło w dziesięciu lodowych blokach o łącznej masie 20 ton. W sumie ich abstrakcyjna rzeźba miała 6,5 metra wysokości. Wykonywano ją w kawałkach, a następnie za pomocą dźwigu nakładano na siebie poszczególne elementy.

ICE TEAM Kandulski to jedyna drużyna z Polski, która jest zapraszana do wykonywania skomplikowanych instalacji lodowych. Na swoim koncie mają nie tylko Wicemistrzostwo Świata w Artystycznym Rzeźbieniu w Lodzie na Alasce, ale też I miejsce, Nagrodę Dziennikarzy i Nagrodę Publiczności w Konkursie Rzeźbienia w Lodzie w Ottawie oraz ustanowienie Rekordu Guinessa na najwyższą rzeźbę lodową (Dubaj 2006).

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro