Lech przegrywa w Krakowie

Lech Poznań przegrał wyjazdowe spotkanie z Cracovią 0:1 i zmniejszył swoje szansę na obronę mistrzostwa Polski oraz grę w europejskich pucharach.

Poznaniacy przyjechali do Krakowa poważnie osłabieni, gdyż w zespole panuje epidemia grypy, a dodatkowo kilku zawodników leczy kontuzje lub dopiero wraca do gry. Jednak początek spotkania wskazywał, że zawirowania kadrowe w Lechu nie będą problemem w spotkaniu z walczącą o utrzymanie Cracovią.

Podopieczni Jose Maria Bakero w pierwszych dwudziestu minutach gry stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji na objęcie prowadzenie, ale Artjoms Rudnevs, Semir Stilic, Vojo Ubiparip nie potrafili pokonać Wojciecha Kaczmarka. W 28. minucie Mateusz Klich oddał strzał zza pola karnego, piłka odbiła się od Marcina Kikuta i przelobowała Krzysztofa Kotorowskiego. Cracovia wyszła na prowadzenie 1:0, a poznańska Lokomotywa nagle się zacięła i do końca połowy szukała właściwego toru.

Po zmianie stron Lech nadal stwarzał sobie sytuacje bramkowe, ale każda próba mijała bramkę gospodarzy lub była zatrzymywana przez Wojciecha Kaczmarka. Natomiast gospodarze odpowiadali groźnymi atakami, które zatrzymywał Krzysztof Kotorowski.

Lechici najlepszą okazję do wyrównania mieli w 70 minucie. Luis Henriquez uciekł lewą stroną i idealnie dośrodkował do wbiegającego w pole karne Artjomsa Rudnevsa, ale reprezentant Łotwy z siedmiu metrów trafił wprost w Kaczmarka. Podobną okazję tuż przed końcem spotkania miał Bartosz Ślusarski, ale został zablokowany.

Cracovia - Lech Poznań 1:0 (1:0)
Bramka: Mateusz Klich (28. minuta)
Żółte kartki: Andraż Struna - Manuel Arboleda
Sędzia: Paweł Gil (Lublin)
Widzów: 11936

Cracovia: Wojciech Kaczmarek - Andraż Struna, Łukasz Nawotczyński, Milos Kosanović, Hesdey Suart - Arkadiusz Radomski, Mateusz Bartczak - Saidi Ntibazonkiza, Mateusz Klich (89. Vladimir Bolievic), Alexiej Visniakovs (89. Alexandru Suvorov) - Bartłomiej Dudzic (81. Pavlo Masaryk)

Lech: Krzysztof Kotorowski - Marcin Kikut, Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda, Seweryn Gancarczyk (65. Luis Henriquez) - Dimitrije Injac (79. Mateusz Możdżeń), Semir Stilić, Rafał Murawski - Vojo Ubiparip (65. Ivan Djurdjević), Artjoms Rudnevs, Bartosz Ślusarski