Ważna wygrana PBG

PBG Basket Poznań pokonał w sobotni wieczór we własnej hali Polonię Warszawa 87:65 i przybliżył się do fazy play-off PLK.

Podopieczni Miliji Bogicevića sukces w meczu z Polonią zawdzięczają znakomitej grze w drugiej kwarcie. W tej części spotkania dobrze punktował Damian Kulig i Piotr Stelmach, a rywale mieli słabą skuteczność i na przerwę PBG schodziło prowadząc 40:26.

Duża przewaga wprowadziła spokój w szeregach PBG, które w kolejnych kwartach skutecznie pilnowało ciężko wypracowanego prowadzenia. Gdy w ostatnich minutach rywale próbowali zbliżyć się do gospodarzy małe show zaprezentował Sasa Ocokoljić, który zdobywał ważne punkty i wybijał rywali z rytmu.

Ostatecznie poznaniacy wygrali 87:65 i awansowali na siódme miejsce w tabeli PLK, które gwarantuje występ w fazie play-off. Jeśli PBG wygra na koniec rundy zasadniczej wyjazdowe spotkanie z PGE Turów Zgorzelec (20 marca) i mecz we własnej hali z AZS Koszalin (27 marca) może awansować nawet na piąte miejsce. Jednak bezpośredni rywale w tabeli Anwil i Polpgarma muszę przegrać swoje spotkania, a zmierzą się m.in. z Asseco Prokom Gdynia.

PBG Basket Poznań - Polonia Warszawa 87:65 (18:18, 22:8, 22:14, 25:25)

PBG Basket Poznań: Damian Kulig 19, Vladimir Tica 15, Mujo Tuljković 12, Sasa Ocokoljić 11, Grzegorz Surmacz 8, Łukasz Wiśniewski 8, Piotr Stelmach 5, Edward Miller 4, Piotr Dąbrowski 3, Cliff Hawkins 2.

Polonia Warszawa: Harding Nana 20, David Palmer 15, Marcin Nowakowski 9, Łukasz Wichniarz 7, Darnell Hinson 4, Tony Easley 4, Alan Czujkowski 3, Marcin Krajewski 3, Michał Kwiatkowski 0, Kamil Łączyński 0.