Warta wygrała z Odrą 3:1

Warta Poznań wygrała wyjazdowe spotkanie z Odrą Wodzisław Śl. 3:1 po bramkach: Zbigniewa Zakrzewskiego, Piotra Reissa i Michała Ciarkowskiego.

Podopieczni Bogusława Baniaka spotkanie w Wodzisławiu Śl. rozpoczęli idealnie. Już w 2. minucie wyszli na prowadzenie po bramce Zbigniewa Zakrzewskiego, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarze Maciejem Nalepą.

Odra próbowała szybko odrobić straty, ale ligowe doświadczenie piłkarzy Warty pomogło utrzymać prowadzenie. W 34. minucie Krzysztof Gajtkowski minął dwóch obrońców Odry i idealnie podał do Piotra Reissa, który z łatwością umieścił piłkę w bramce.

Po zmianie stron Zieloni zdecydowanie przeważali, a stracona bramka po strzale Samuelsona Odunka nie pocięła im skrzydeł. Wynik spotkania w 77. minucie ustalił Michał Ciarkowski. Zwycięstwo pozwoliło Warcie opuścić strefę spadkową I ligi i awansować na 13. miejsce w ligowej tabeli.

Odra Wodzisław Śl. - Warta Poznań 1:3 (0:2)

Bramki: Samuelson Odunka (57. minuta) - Zbigniew Zakrzewski (2. minuta), Piotr Reiss (34. minuta), Michał Ciarkowski (77. minuta)
Żółta kartka: Maciej Wichtowski (Warta)
Sędzia: Rafał Greń (Rzeszów)
Widzów 500

Odra: Maciej Nalepa - Michał Brzozowski (46 Daniel Tanżyna), Artur Cybulski, Adrian Marek, Robert Caha - Marek Sobik (87 Paweł Polak), Łukasz Skrobacz, Marcin Figiel, Bartłomiej Sikorski (46 Kamil Kuczok) - Tomasz Stolpa, Samuelson Odunka.

Warta: Andrzej Bledzewski - Maciej Wichtowski (62 Łukasz Jasiński), Adrian Bartkowiak, Piotr Kieruzel, Przemysław Otuszewski - Krzysztof Gajtkowski (90 Maciej Scherfchen), Alain Ngamayama, Artur Marciniak, Piotr Reiss, Michał Ciarkowski - Zbigniew Zakrzewski (30 Łukasz Białożyt).