Reklama
Reklama

Podłączenie do sieci dla najbiedniejszych

3000 poznaniaków może bezpłatnie dostać w czasowe użytkowanie komputer z darmowym internetem. Miasto rusza z programem przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu. Można się do niego zgłaszać do końca maja br.

W ramach programu 3000 mieszkańców Poznania może dostać w bezpłatne użytkowanie komputer wraz z oprogramowaniem i podłączeniem do internetu. W tym czasie będą mieli zapewniony darmowy serwis sprzętu, szkolenia z zakresu podstawowej obsługi komputera, a także szkolenia e-learningowe dotyczące m.in. edycji tekstów i obsługi poczty elektronicznej. Program będzie trwał do 30 kwietnia 2013 r. Jest wart 17,7 mln zł i będzie realizowany dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej i budżetu państwa.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Propozycja skierowana jest do osób zameldowanych w Poznaniu, które nie posiadają dostępu do internetu ani komputera, a w szczególności gospodarstw domowych spełniających warunki upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach systemu pomocy społecznej czy świadczeń rodzinnych, osób niepełnosprawnych, a także dzieci i młodzieży z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Zakwalifikowane do projektu zostaną osoby zaliczone do przynajmniej jednej z powyższych grup. W przypadku większej ilości zgłoszeń o otrzymaniu wsparcia będzie decydowało kryterium dochodowe.

Aby móc wziąć udział w projekcie należy złożyć do 31 maja 2011r. kompletny Formularz Zgłoszeniowy w Biurze Zarządu Projektu, które mieści się na Rynku Śródeckim 3 w Poznaniu. Jest ono czynne w dni powszednie od godz. 8 do 15. Formularze są dostępne tam oraz na stronie www.poznan.pl/wykluczeniecyfrowe.

Masz znajomego, którego nie ma w sieci i mógłby wziąć udział w programie? Przekaż mu tą informację!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
124.36 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro