Lech wygrywa w Gdyni

Lech Poznań wygrał wyjazdowe spotkanie z Arką Gdynia 3:0. Bramki dla Kolejorza zdobyli: Ślusarski, Rudnevs i Mikołajczak.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania nie dostarczyła kibicom zbyt dużej dawki sportowych emocji. Inicjatywa należała do Arki Gdynia, która bezskutecznie próbowała przebić się przez linie obrony Kolejorza. Trybuny zamarły dopiero w 20. minucie, gdy ładne dośrodkowanie Jakuba Wilka na bramkę strzałem z przewrotki próbował zamienić Vojo Ubiparipa. Niestety piłka minęła bramkę Marcelo Moretto.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, ale kibice byli świadkami większej ilości bramkowych okazji. Najpierw bliski zdobycia gola był Emil Noll z Arki, którego strzał z rzutu wolnego obronił Krzysztof Kotorowski. Następnie Ubiparip zmarnował w polu karnym idealne podanie Semira Stilica.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem rozpoczął się festiwal strzelecki Lecha. W 85. minucie Rafał Murawski szybko wznawia grę po rzucie wolnym i podał do Semira Stilica, który z lewego skrzydła idealnie wrzucił piłkę na głowę Bartosza Ślusarskiego. A ten uderzeniem ze szczupaka pokonał Moretto.

W następnej akcji Rafał Murawski idealnie podał do wbiegającego w pole karne Artjomsa Rudnevsa, który strzałem w krótki róg zdobył swoją bramkę numer osiem w ekstraklasie. Rywali dobił Tomasz Mikołajczak, który pokonał Moretto strzałem głową po dośrodkowaniu Bartosza Ślusarskiego i Lech wygrał z Arką 3:0.

Czerwone kartki 0 - 0
- w nawiasach statystyka po 45 minutach.

Arka Gdynia - Lech Poznań 0:3 (0:0)
Bramka: Bartosz Ślusarski (85. minuta), Artjoms Rudnevs (88. minuta), Tomasz Mikołajczak (89. minuta)
Żółte kartki: Rozić - Możdżeń
Widzów: 11.000
Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice)

Arka: Marcelo Moretto - Marciano Bruma, Ante Rozić, Emil Noll, Robert Bednarek - Maciej Szmatiuk - Giovanni Duarte (75. Junior Ross), Miroslav Bożok (81. Filip Burkhardt), Paweł Zawistowski, Tadas Labukas - Joseph Mawaye (46. Wojciech Wilczyński)

Lech: Krzysztof Kotorowski - Marcin Kikut, Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Rafał Murawski, Mateusz Możdżeń (46. Hubert Wołąkiewicz) - Jakub Wilk (58. Artjoms Rudnevs), Semir Stilić, Bartosz Ślusarski - Vojo Ubiparip (80. Tomasz Mikołajczak)