Reklama
Reklama

Monopoly: tydzień głosowania za nami

W pierwszym tygodniu wielkiego głosowania na polską planszę gry Monopoly swój głos oddało 166 tysięcy osób. Poznań jest w tej chwili na drugim miejscu, tuż za Białymstokiem.

Minął pierwszy tydzień głosowania na miasta, które znajdą się na polskiej planszy do gry Monopoly. Monopoly Polska podsumowuje więc obecne wyniki. Do tej pory swój głos na miasta oddało 166 tysięcy osób. Ponieważ mozna głosować każdego dnia, naliczono łącznie 330 tysięcy oddanych głosów.

Poznań zacięcie pnie się w górę listy, by stać się najdroższym miastem na polskiej planszy do gry. Obecnie jest na drugim miejscu zestawienia (5,59% głosów), za Białymstokiem (8,13%), a przed Gdynią (5,32%). Kalisz nie mieści się w tej chwili w pierwszej dwudziestce Miast Głównych, a przypomnijmy, że tylko 20 miast ma szansę na znalezienie się na planszy.

W rankingu miast z Dziką Kartą (dwa miasta z tej listy trafią na oficjalną planszę) Wielkopolska niestety nie prowadzi. Szanse na opanowanie planszy przez nasze województwo są więc niewielkie, ale to nie znaczy, że mamy przestawać głosować. Gniezno i Piła plasują się obecnie na 6 i 7 miejscu. W sumie o dwa miejsca walczy ponad 1700 miejscowości.

Do końca głosowania, które odbywa się na stronie www.monopoly.pl, zostało 17 dni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
54.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro