Reklama
Reklama

Nowy hotel nad Maltą?

Deweloper PBG Dom, właściciel m.in. poznańskiego biurowca Skalar Office, kupił około 3-hektarową działkę przy Termach Maltańskim. Plan miejscowy terenu pozwala na zbudowanie tam niewysokiego hotelu.

O transakcji informuje portal www.gazetainwestor.pl. PBG Dom wchodzi w skład grupy budowlanej PBG, która wspólnie z Hydrobudową rozbudowywała Stadion Miejski w Poznaniu. Deweloper buduje obecnie w stolicy Wielkopolski już drugie osiedle mieszkaniowe. Jest też właścicielem dużego biurowca przy ul. Hetmańskiej. Równocześnie zabiera się do budowy hotelu Hilton w centrum Świnoujścia. Czy ma zamiar postawić hotel także w Poznaniu?

Przeznaczenie pod tego typu inwestycję przewiduje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla działki, którą PBG Dom kupił na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego. Deweloper nabył prawie 3-hektarowy teren od spółki Termy Maltańskie za 13,2 mln zł. Jako jedyny zgłosił się do rozpisanego w tej sprawie przetargu.

Plan miejscowy przeznacza działkę przy termach pod usługi turystyczne i hotelarskie. Urbaniści ustalili, że stawiane na niej budynki nie mogą przekraczać wysokością 11 metrów i zajmować więcej niż 30 proc. powierzchni działki. Reszta terenu ma być zagospodarowana jako park. Gazetainwestor.pl dodaje, że budowa hotelu została już wpisana do wykazu przedsięwzięć związanych z organizacją Euro 2012. Ma się to wiązać z uproszczeniem towarzyszących jej procedur.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
46.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro