Reklama
Reklama

PKP: korekta rozkładu jazdy

fot. Roger Gorączniak
fot. Roger Gorączniak

1 marca PKP wprowadza korektę do obowiązującego rozkładu jazdy pociągów. Wielkich zmian nie ma, ale na wielu trasach trzeba się liczyć z dłuższym czasem przejazdu.

Każdego roku 1 marca PKP wprowadza korektę do wcześniej obowiązującego rozkładu jazdy pociągów. Nie jest to jednak taka rewolucja, jaką przeszliśmy w grudniu ubiegłego roku. Tym razem zmiany dotyczą mniejszej ilości kursów i wiążą się przede wszystkim z wydłużeniem czasu przejazdu na remontowanych trasach.

Nie czekaj! Od 1 stycznia 2024 r. za korzystanie z kopciuchów grozi grzywna. Do 31 lipca 2025 r. trwa kolejna edycja programu Kawka Bis, zgłoś się i otrzymaj nawet 37 000 zł.
REKLAMA


Pasażerowie jeżdżący na trasach Warszawa - Bydgoszcz, Warszawa - Poznań, czy Warszawa - Gdynia mają od dziś do wyboru mniej połączeń. Niektóre z pociągów mają być wyposażone w większą ilość wagonów tak, by zabrać wszystkich pasażerów wcześniej podróżujących zlikwidowanymi połączeniami. Jednak na prawdziwe utrudnienia muszą się przygotować osoby korzystające z pociągów kursujących na trasie Poznań - Wolsztyn. Rozpocznie się tam remont torów.

Tym razem na dworcach w całej Polsce panuje względny spokój. Już w poniedziałek wieczorem wywieszono tam nowe rozkłady jazdy, a punkty informacyjne pomagały pasażerom przystosować swoje plany do rozkładu po korekcie już od 21 lutego.

Kolejna zmiana rozkładu jazdy PKP czeka nas 31 maja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
14℃
Poziom opadów:
9.4 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
11.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro