Reklama
Reklama

Okulistyka dziecięca: ciężkie przypadki do leczenia poza Poznaniem

Od 1 marca całodobowe usługi z zakresu okulistyki dziecięcej świadczy Szpital Miejski im. Strusia. Jak się jednak okazuje, będą świadczone tylko w ograniczonym zakresie.

Od kilku miesięcy informowaliśmy na portalu o przepychankach pomiędzy NFZ-em, a Centrum Medycznym im. Św. Jerzego, w którym do tej pory istniał oddział okulistyki dziecięcej. Po długich rozmowach NFZ zdecydował, że kontrakt nie zostanie przedłużony.

Pojawił się problem - kto będzie świadczyć całodobowe usługi z zakresu okulistyki dziecięcej od 1 marca. 25 lutego NFZ poinformował, że będzie to Szpital Miejski im. Strusia przy ul. Szwajcarskiej. Na pomoc będą tu jednak mogły liczyć tylko dzieci w stanie określanym jako "lżejsze przypadki". W przypadkach poważniejszych problemów będziemy zmuszeni odsyłać małych pacjentów do szpitali w Łodzi, Koninie i Bydgoszczy - mówi Stanisław Rusek, rzecznik szpitala.

Dlaczego? Przez braki w odpowiednio wyszkolonym personalu, a także braki w specjalistycznym sprzęcie. Tak twierdzi Stanisław Rusek. Innego zdania jest natomiast NFZ. Jesteśmy przygotowani do tego, by te usługi świadczyć - mówi Marta Banaszak-Osiewic, rzeczniczka wielkopolskiego NFZ. Nie ma podstaw do tego, by sądzić, że tej pomocy nie będzie - dodaje.

Dr Grzegorz Bigaj, prezes Centrum Medycznego św. Jerzego wciąż może negocjować z NFZ-em. Doszliśmy do porozumienia, jeśli chodzi o budżet, który NFZ przeznaczył na okulistykę dziecięcą - zapewnia Bigaj. Nie porozumieliśmy się jedynie w kwestii podziału tych pieniędzy pomiędzy pomoc doraźną, a oddział okulistyczny - kończy.

Mimo to, od wtorku mali pacjenci są przyjmowani w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro