Reklama
Reklama

Poczta Polska: zwolnienia i likwidacje oddziałów

Źródło: Wikipedia
Źródło: Wikipedia

19 oddziałów Poczty Polskiej w samym Poznaniu ma przestać istnieć. W zamian powstaną agencje, które będą zatrudniać mniej pracowników.

Do końca września mają zostać wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Poczty Polskiej. Z terenu Wielkopolski zniknie 50 urzędów pocztowych oraz 78 filii. W samym Poznaniu do likwidacji idzie 19 oddziałów pocztowych. W zamian Poczta Polska ma zamiar uruchomić agencje, które będą prowadzić prywatni przedsiębiorcy.

W skali kraju do końca września pracę w Poczcie Polskiej straci ponad pięć tysięcy osób. Nie jest jednak znana liczba osób, które zostaną zwolnione w Poznaniu, czy w Wielkopolsce.

Decyzję o restrukturyzacji Poczta Polska tłumaczy swoimi możliwościami finansowymi. Agencja to tańsza forma organizacyjna funkcjonowania placówki pocztowej na danym terenie - mówi Róża Kałużna, dyrektor Poczty Polskiej w Wielkopolsce. Dla klienta nie ma znaczenia, czy jest obsługiwany w urzędzie pocztowym, czy w agencji - dodaje. Zakres działania jest taki sam - zapewnia.

Jak się jednak okazuje, przekształcenie urzędów w agencje ma znaczenie dla pracowników Poczty Polskiej. Przedsiębiorcy, którzy będą prowadzić agencje nie będą bowiem musieli zatrudniać dotychczasowych pracowników Poczty. W związku z tym, już w najbliższą środę Związek Zawodowy Pracowników Poczty zapowiada manifestację pod Urzędem Wojewódzkim.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro