Lech wygrywa z Widzewem

Lech Poznań po średnim spotkaniu pokonał Widzew Łódź 1:0, a autorem bramki był Jakub Wilk. Podopieczni Jose Maria Bakero tracą do podium 6 punktów.

Przed niedzielnym spotkaniem piłkarz obu zespołów zastanawiali się czy rozegranie meczu na Stadionie Miejskim będzie możliwe. Trawa wymieszana ze śniegiem i błotem tak źle jak dzisiaj, nie wyglądała chyba jeszcze nigdy. Niestety, jakość płyty bardzo wpłynęła na obraz widowiska.

Mecz otwierający rundę wiosenną oglądało się z trudem, a lepiej prezentował się zespół Widzewa, który często gościł pod bramką Krzysztofa Kotorowskiego. Jednak bramkę, która ustawiła przebieg spotkanie strzelił Lech. W 32. minucie Jakub Wilk otrzymał dokładne podanie od Rafała Murawskiego. Minął Dudu i strzałem w krótki róg pokonał Macieja Mielcarza.

Niestety druga połowa rozpoczęła się od chuligańskich wybryków kibiców Widzewa, którzy na Stadion Miejski dotarli z opóźnieniem. W 51. minucie sędzia Szymon Marciniak przerwał spotkanie na pięć minut, gdyż kibice Widzewa wrzucili na murawę race (więcej w naszym specjalnym materiale).

Natomiast na boisku nie działo się nic ciekawego. Na wyróżnienie zasługuje ambitna gra gości do ostatnich minut, którzy w ok. 60. minuty mieli dwie wyborne okazje na wyrównanie. Najpierw Adrian Budka oddał strzał w trybuny z 14 metrów, a w następnej akcji nie trafił w piłkę po idealnym dośrodkowaniu Dudu.

Po meczu powiedzieli:

Jose Maria Bakero, trener Lecha: "Odczuwaliśmy trudy ciężkiego dwumeczu ze Sportingiem Braga. Dodam, że z Portugalii wróciliśmy dopiero w piątek nad ranem. Stąd też było dziś kilka zmian w składzie, bowiem staraliśmy się dobrać zawodników, którzy byli w stanie zagrać dziś na odpowiednim poziomie. Nie był to piękny mecz, my próbowaliśmy grać piłką, ale na tak fatalnym boisku było bardzo ciężko. Jestem zadowolony ze zwycięstwa, bo to jest w tym momencie najważniejsze. Widzew to dobry zespół, groźnie kontratakował, miał też swoje szanse".

Czesław Michniewicz
, trener Widzewa: "Nie było to udane dla nas popołudnie. Przegraliśmy ważne spotkanie, bo było ono pierwsze i długo oczekiwane. Jechaliśmy do Poznania z wielkimi nadziejami, z planem jak wygrać z Lechem. Nie zabrakło nam umiejętności, nie ustępowaliśmy rywalowi, który jeszcze niedawno miał szansę awansować do 1/8 finału Ligi Europejskiej. Można przegrać zamykając się w toalecie i nie wychodząc na ring. My natomiast podjęliśmy walkę, szkoda jednak, że nie mamy z tego żadnych punktów. Mecz toczył się na kartoflisku, a w takich warunkach częściej dochodzi do spięć i ostrej walki. Żałuję, że akurat kartka przytrafiła się Ben Rahdii, który będzie musiał pauzować w następnym meczu".

Lech Poznań - Widzew Łódź 1:0 (1:0)
Bramka: Jakub Wilk (32. minuta)
Żółte kartki: Dimitrije Injac, Manuel Arboleda - Souheil Ben Radhia
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)
Widzów: 22000

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski - Marcin Kikut, Manuel Arboleda, Bartosz Bosacki, Luis Henriquez - Jacek Kiełb (46. Tomasz Mikołajczak), Dimitrije Injac, Sergei Krivets, Rafał Murawski (67. Mateusz Możdżeń), Jakub Wilk (85. Hubert Wołąkiewicz) - Artjoms Rudnevs.

Widzew Łódź: Maciej Mielczarz - Souheil Ben Radhia, Sebastian Madera, Wojciech Szymanek, Dudu - Adrian Budka (76. Riku Riski), Łukasz Broź, Mindaugas Panka, Paul Grischok (81. Rafał Grzelak) - Darvydas Sernas, Piotr Grzelczak (65. Nika Dżalamidze).

Minuta po minucie:
96 min. - Koniec spotkania Lech Poznań - Widzew Łódź 1:0. Zespół Jose Maria Bakero wygrywa po golu Jakuba Wilka.
95 min. - Gra toczy się w środkowej strefie boiska. Lech czeka na koniec spotkania.
93 min. - Sebastian Madera faulował Artjomsa Rudnevsa. Rzut wolny dla Lecha Poznań,
92 min. - Strzał Siergieja Kriwca z ok. 30 metrów trafia w poprzeczkę bramki Mielcarza.
91 min. - Trwa oblężenie bramki Lecha Poznań. W zespole Widzewa bardzo aktywny jest Dudu.
90 min. - Sędzia Szymon Marciniak dolicza jeszcze 6. minut. Lech prowadzi z Widzewem 1:0.
89 min. - Dzalamidze fauluje Manuela Arboledę, który wyraźnie kuleje po tym starciu.
88 min. - Piłka jak bumerang wraca na środek boiska. Lech skuteczni blokuje dostęp do bramki.
86 min. - Tomasz Mikołajczak bliski okazji sam na sam, ale obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny.
84 min. - Zmiana w zespole Lecha. Boisko opuszcza Jakub Wilk, a wchodzi Hubert Wołąkiewicz.
80 min. - Ostatnia zmiana w zespole Widzewa. Boisko opuszcza Paweł Grischoka, a wchodzi Rafał Grzelak.
78 min. - Chwilę wcześniej żółtą kartkę otrzymał Ben Radhia za faul na Mikołajczaku.
77 min. - Rzut wolny dla Lecha, ale piłka po dośrodkowaniu Kriwca zostaje wybita z pola karnego Widzewa.
76 min. - Artjoms Rudnevs bliski pozycji sam na sam z Mielcarzem, ale przegrywa pojedynek z obrońcami Widzewa.
75 min. - Zmiana w zespole Widzewa. Boisko opuszcza Adrian Budka, a wchodzi Riku Riski.
73 min. - Lech spokojnie broni jednobramkowego prowadzenia, a gra toczy się w środkowej strefie boiska.
71 min. - Rzut wolny dla Widzewa Łódź po faulu Rudnevsa na Dudu. Lech nadal prowadzi 1:0.
69 min. - Gra toczy się w środkowej strefie boiska. Zza linii bocznej Luis Henriquez.
68 min. - Podanie Mateusza Możdżenia do wolnego Rudnevsa, ale jego strzał mija bramkę.
67 min. - Strzał Pawła Grischoka z rzutu wolnego, ale piłka trafia prosto w ręce Krzysztofa Kotorowskiego.
65 min. - Zmiana w zespole Widzewa. Boisko opuszcza Grzelczak, a wchodzi Nika Dzalamidze.
63 min. - Do piłki podchodzi Bartosz Bosacki, ale piłka zdecydowanie mija bramkę Mielcarza.
62 min. - Rzut wolny dla Lecha Poznań z ok. 30 metrów po faulu na Artjomsie Rudnesie.
60 min. - Dośrodkowanie Dudu w pole karne Lecha mija Budkę i Sernasa. Od bramki Kotorowski.
58 min. - Zamieszanie w polu karnym Lecha kończy strzałem w trybuny Budki.
56 min. - Sędzia Szymon Marciniak wznawia spotkanie po chuligańskim zachowaniu kibiców Widzewa Łódź.
54 min. - Sędzia Szymon Marciniak przerywa spotkanie, gdyż kibice Widzewa wrzucili na murawę race.
51 min. - Sędzia Szymon Marciniak przerywa spotkanie, gdyż kibice Widzewa wrzucili na murawę race.
49 min. - Pierwsza groźna akcja Widzewa. Dośrodkowanie na głowę Madery blokuje Luis Henriquez.
46 min. - Ruszyła druga połowa spotkania Lech Poznań - Widzew Łódź 1:0. Gospodarze prowadzą po golu Jakuba Wilka.
45 min. - Koniec pierwszej połowy spotkania Lech Poznań - Widzew Łódź 1:0. Przerwa potrwa 15 minut.
45 min. - Groźny płaski strzał Jacka Kiełba minimalnie mija bramkę Macieja Mielcarza.
44 min. - Od kilku minut gra toczy się w środkowej strefie boiska. Lech nadal prowadzi z Widzewem 1:0.
41 min. - Strzał Jacka Kiełba zdecydowanie mija bramkę Widzewa. Grę z linii bramkowej wznawia Mielczarz.
40 min. - Lech Poznań spokojnie gra piłką i czeka na okazje do wyprowadzenia bramkowego ataku.
37 min. - Mindaugas Panka mija obrońców Lecha, podaje do wbiegającego w pole karne Sernasa, ale szybszy Kotorowski.
36 min. - Groźne dośrodkowanie Dudu na głowę Sernasa, ale piłka po jego strzale mija słupek bramki Lecha.
35 min. - Kolejne groźne podanie do Piotra Grzelczaka, ale na posterunku Kotorowski.
33 min. - Lech Poznań prowadzi od 32. minuty z Widzewem Łódź 1:0 po bramce Jakuba Wilka.
32 min. - Jakub Wilk otrzymuje dokładne podanie od Murawskiego. Mija Dudu i pokonuje Mielcarza.
29 min. - Kolejna groźna akcja w wykonaniu Widzewa Łódź. Krzysztof Kotorowski odprowadza piłkę wzrokiem za linię boczną.
28 min. - Ben Radhia Souhail groźnie fauluje Jacka Kiełba, co powoduje kłótnię pomiędzy piłkarzami.
27 min. - Mindaugas Panka strzela tuż nad bramkę Lecha. Od bramki zaczyna Krzysztof Kotorowski.
26 min. - Manuel Arboleda fauluje Piotra Grzelczaka i rzut wolny dla Widzewa z ok. 35 m.
24 min. - Grzelczak przegrywa pojedynek z Bosackim i rusza kontra Lecha, którą wyprowadza Murawski.
22 min. - Rzut wolny dla Lecha z ok. 30 metrów. Strzał Siergieja Kriwca broni Mielcarz.
21 min. - Wrzutka Jacka Kiełba w pole karne Widzewa Łódź, ale znów piłkę wyłapuje Mielcarz.
20 min. - Rzut wolny dla Widzewa Łódź po faulu Manuela Arboledy na Darvydasie Sarnasie.
19 min. - Seria rzutów z autów po stronie Lecha i Widzewa. Gra toczy się w środkowej strefie boiska.
17 min. - Lech prowadzi w statystyce posiadania piłki - 63. proc. Jednak głównie rozgrywa piłkę na swojej połowie.
15 min. - Rzut wolny dla Widzewa po faulu Jakuba Wilka na Piotrze Grzelczaku. Od bramki Kotorowski.
14 min. - Zamieszanie w polu karnym Lecha Poznań. Od bramki zaczyna Krzysztof Kotorowski.
13 min. - Dośrodkowanie Jacka Kiełba pole karne Widzewa, ale piłkę wyłapał Mielcarz.
11 min. - Widzew szuka drogi do bramki długimi piłkami do Darvydasa Sernasa. Od bramki Kotorowski.
10 min. - Lech Poznań nadal ma problemy z wyprowadzeniem ataku. Widzew skutecznie pilnuje swojej połowy.
8 min. - Zza linii bocznej Dudu z Widzewa. Gra toczy się w środowej strefie boiska.
7 min. - Pierwsze minuty to lekka przewaga Widzewa, który zdecydowanie lepiej radzi sobie na złej poznańskiej murawie.
6 min. - Rzut wolny dla Lecha. Darvydas Sernas faulował Siergieja Kriwca.
5 min. - Lech Poznań ma problem z wyprowadzeniem ataku. Arboleda podaje do Kotorowskiego.
4 min. - Rzut wolny dla Lecha po faulu Grzelczaka. Gra toczy się w środkowej strefie boiska.
2 min. - Szybka odpowiedź gospodarzy. Dośrodkowanie Jack Kiełba z narożnika wyłapał Mielcarz.
2 min. - Pierwsza groźna akcja Widzedzewa Łódź. Lecha przed strzałem Sernasa ratuj fatalna murawa.
1 min. - Skład Widzew: Mielcarz - Souhail, Szymanek, Grischok, Dudu, Madera, Grzelczak, Broź, Budka, Panka, Sernas.
1 min. - Zaczyna Widzew Łódź. Darvydas Sernas podaje do Piotra Grzelczaka.
1 min. - Skład Lecha: Kotorowski - Kikut, Bosacki, Arboleda, Henriquez - Injac, Murawski - Wilk, Kriwiec, Kiełb - Rudnevs.