Reklama
Reklama

Poznaniacy rzeźbią w lodzie na Alasce

fot. PIM
fot. PIM

W niedzielę na Alasce rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Artystycznym Rzeźbieniu w Lodzie. Polskę reprezentuje drużyna z Poznania - Ice Team Kandulski.

Ubiegłoroczny sukces - Wicemistrzostwo Świata w tych samych mistrzostwach, sprawia, że Ice Team Kandulski i w tym roku chce zaprezentować się na najwyższym poziomie. Tylko Rosja wyprzedziła poznańską drużynę w 2010 roku. Jak będzie teraz? Przekonamy się 5 marca.

Mistrzostwa rozpoczynają się w niedzielę, 27 lutego. Zapowiadane są ekstremalne warunki pogodowe - temperatura spaść może nawet do -50 stopni Celsjusza. Robert Burkat, Michał Mizuła, Zbigniew Pałubiak i Samuel Girault będą tworzyć 6-metrową rzeźbę nazwaną "Matka Natura". Ich dzieło zmierzy się z rzeźbami 69 zespołów z całego świata.

ICE TEAM Kandulski to jedyna drużyna z Polski, która jest zapraszana do wykonywania skomplikowanych instalacji lodowych. Na swoim koncie mają nie tylko Wicemistrzostwo Świata w Artystycznym Rzeźbieniu w Lodzie na Alasce, ale też I miejsce, Nagrodę Dziennikarzy i Nagrodę Publiczności w Konkursie Rzeźbienia w Lodzie w Ottawie oraz ustanowienie Rekordu Guinessa na najwyższą rzeźbę lodową (Dubaj 2006).

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro