Reklama
Reklama

Powstanie Centrum Choreograficzne przy PTT

Świnka wisajska fot. Nowe ZOO
Świnka wisajska fot. Nowe ZOO

Już niedługo Polski Teatr Tańca wzbogaci się o Centrum Choreograficzne. To miejsce, które ma pomóc w rozwoju artystom związanym z baletem.

W piątek, 25 lutego, w Poznaniu podpisano list intencyjny w tej sprawie. Centrum Choreograficzne przy Polskim Teatrze Tańca będzie stowarzyszeniem skupiającym nie tylko zawodowych tancerzy scenicznych, ale też pedagogów tego zawodu oraz choreografów.

33 tancerzy zawodowych zgłosiło się do podpisania listu intencyjnego - mówi prof. Ewa Wycichowska z Polskiego Teatru Tańca. Osób wspierających pomysł jest znacznie więcej, bo ponad 50 - zapewnia. Po raz pierwszy tancerze zawodowi znaleźli wspólne miejsce spotkania. Natomiast wszyscy narzekamy na brak miejsc, w których możemy pracować. Obecnie PTT ma luksus w postaci Auli Artis. Ale żeby przygotować taki spektakl - trzeba gdzieś nad nim pracować - kończy.

Stowarzyszenie Centrum Choreograficzne chce być miejscem otwartym dla wszystkich osób zawodowo zajmujących się tańcem. W planach są również realizacje wspólnych projektór artystycznych z innymi ośrodkami.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
23.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro