Reklama
Reklama

Powstanie Centrum Choreograficzne przy PTT

Świnka wisajska fot. Nowe ZOO
Świnka wisajska fot. Nowe ZOO

Już niedługo Polski Teatr Tańca wzbogaci się o Centrum Choreograficzne. To miejsce, które ma pomóc w rozwoju artystom związanym z baletem.

W piątek, 25 lutego, w Poznaniu podpisano list intencyjny w tej sprawie. Centrum Choreograficzne przy Polskim Teatrze Tańca będzie stowarzyszeniem skupiającym nie tylko zawodowych tancerzy scenicznych, ale też pedagogów tego zawodu oraz choreografów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


33 tancerzy zawodowych zgłosiło się do podpisania listu intencyjnego - mówi prof. Ewa Wycichowska z Polskiego Teatru Tańca. Osób wspierających pomysł jest znacznie więcej, bo ponad 50 - zapewnia. Po raz pierwszy tancerze zawodowi znaleźli wspólne miejsce spotkania. Natomiast wszyscy narzekamy na brak miejsc, w których możemy pracować. Obecnie PTT ma luksus w postaci Auli Artis. Ale żeby przygotować taki spektakl - trzeba gdzieś nad nim pracować - kończy.

Stowarzyszenie Centrum Choreograficzne chce być miejscem otwartym dla wszystkich osób zawodowo zajmujących się tańcem. W planach są również realizacje wspólnych projektór artystycznych z innymi ośrodkami.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
62.80 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro