Reklama
Reklama

"Duma i uprzedzenie" według Ryszarda Grobelnego

fot. materiały prasowe

"W chwili, gdy inne miasta potrafią zewrzeć szeregi i zjednoczyć się wokół wspólnego celu, my kalamy własne gniazdo" - napisał na swoim blogu, w kontekście ujawnianych nieprawidłowości przy budowie stadionu, prezydent Ryszard Grobelny.

Ryszard Grobelny:

"Gdy obserwują dyskusję, która toczy się na temat Stadionu Miejskiego, robi mi się po ludzku przykro. Podobne odczucia ma również wielu poznaniaków. Stadion, nasz Stadion, obiekt, który napełniał wszystkich ogromną dumą, będący jedną z najważniejszych poznańskich inwestycji, jest obecnie przedstawiany jako porażka, bubel, coś, co nam zupełnie nie wyszło.

Nie mogę się z tym zgodzić. I nie jest to przejaw zaklinania rzeczywistości. Chcę świadomie i odpowiedzialnie powiedzieć: stadion nie jest doskonały. Nie był budowany od podstaw, ale na zastanym obiekcie, w określonych uwarunkowaniach, których nie można było ominąć. Popełniliśmy błędy, bo nie zdarzają się one tylko tym, którzy nic nie robią.

Jednocześnie nie mogę zgodzić się z często jednostronnym, przesadzonym obrazem, jaki wyłania się relacji niektórych mediów. Widzę w tym więcej histerycznego poszukiwania sensacji, niż rzetelnego przedstawiania faktów na temat modernizacji Stadionu. Pisze się np. o tym, że UEFA zakwestionowało poziom bezpieczeństwa na Stadionie. Nikogo jednak nie dziwi, że jakoś podczas 4 spotkań międzynarodowych nikomu to nie przeszkadzało... Przykre jest, że sami dokładamy cegiełkę do budowania takiego negatywnego wizerunku. W chwili, gdy inne miasta potrafią zewrzeć szeregi i zjednoczyć się wokół wspólnego celu, my kalamy własne gniazdo. To właśnie budzi mój sprzeciw.

Stadion jako nasza sztandarowa inwestycja (i podobnie jak inne inwestycje w pozostałych miastach - gospodarzach) był i jest wielokrotnie kontrolowany. Żadne z tych postępowań nie zostało zakończone, choć wyroki przez niektórych zostały już wydane. Niektóre z medialnych doniesień są zupełnie nieprawdziwe i podjęliśmy kroki, by je sprostować. Zapewniam też, że gdy tylko otrzymamy oficjalne wyniki tych kontroli, ujawnimy je w zakresie, w jakim umożliwiają nam to przepisy.

Chciałbym prosić, byśmy kibicowali na Stadionie i kibicowali Stadionowi. Czeka nas na nim jeszcze wiele wspaniałych meczy, koncertów, imprez i emocji!"

Źródło: ryszardgrobelny.blog.pl

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
20.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro