Reklama
Reklama

Okulistyka dziecięca: od marca przy Szwajcarskiej

Centrum Gdańska | fot. By User:Kolossos - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10888550

Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał umowę na świadczenie całodobowych usług z zakresu okulistyki dziecięcej ze Szpitalem Miejskim im. Strusia.

Od kilku miesięcy informowaliśmy na portalu o przepychankach pomiędzy NFZ-em, a Centrum Medycznym im. Św. Jerzego, w którym do tej pory istniał oddział okulistyki dziecięcej.

Już w październiku okazało się, że Narodowy Fundusz Zdrowia chciał przeznaczyć na działalność poradni w tym roku tylko połowę dotychczasowych finansów. Centrum posiada dwa oddziały - pierwszy to ostry dyżur, który miesięcznie przyjmuje nawet 300 małych pacjentów, a drugi zajmuje się leczeniem chorób przewlekłych. Na tym drugim praktycznie nie ma pacjentów. CM Św. Jerzego wyszło więc z propozycją, by pieniądze przeznaczone na oddział leczenia chorób przewlekłych przeznaczyć na ostry dyżur. NFZ nie wyraził na to zgody.

Zdecydowano, że kontrakt nie zostanie przedłużony. Rodzice maluchów zmagających się z problemami okulistycznymi obawiali się, że całodobowy oddział w ogóle nie powstanie w naszym mieście. Wtedy dzieci musiałyby podróżować na wizytę do Bydgoszczy lub Warszawy.

Jak się jednak okazało, sprawa ma happy end. 1 marca obowiązki sprawowane obecnie przez Centrum Medyczne Św. Jerzego przejmie Szpital Miejski im. Strusia przy ul. Szwajcarskiej. Będzie sprawował całodobową opiekę okulistyczną nad dziećmi do końca bieżącego roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
40.15 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro