Reklama
Reklama

Okulistyka dziecięca: od marca przy Szwajcarskiej

Centrum Gdańska | fot. By User:Kolossos - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10888550
Centrum Gdańska | fot. By User:Kolossos - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10888550

Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał umowę na świadczenie całodobowych usług z zakresu okulistyki dziecięcej ze Szpitalem Miejskim im. Strusia.

Od kilku miesięcy informowaliśmy na portalu o przepychankach pomiędzy NFZ-em, a Centrum Medycznym im. Św. Jerzego, w którym do tej pory istniał oddział okulistyki dziecięcej.

Już w październiku okazało się, że Narodowy Fundusz Zdrowia chciał przeznaczyć na działalność poradni w tym roku tylko połowę dotychczasowych finansów. Centrum posiada dwa oddziały - pierwszy to ostry dyżur, który miesięcznie przyjmuje nawet 300 małych pacjentów, a drugi zajmuje się leczeniem chorób przewlekłych. Na tym drugim praktycznie nie ma pacjentów. CM Św. Jerzego wyszło więc z propozycją, by pieniądze przeznaczone na oddział leczenia chorób przewlekłych przeznaczyć na ostry dyżur. NFZ nie wyraził na to zgody.

Zdecydowano, że kontrakt nie zostanie przedłużony. Rodzice maluchów zmagających się z problemami okulistycznymi obawiali się, że całodobowy oddział w ogóle nie powstanie w naszym mieście. Wtedy dzieci musiałyby podróżować na wizytę do Bydgoszczy lub Warszawy.

Jak się jednak okazało, sprawa ma happy end. 1 marca obowiązki sprawowane obecnie przez Centrum Medyczne Św. Jerzego przejmie Szpital Miejski im. Strusia przy ul. Szwajcarskiej. Będzie sprawował całodobową opiekę okulistyczną nad dziećmi do końca bieżącego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro