Reklama

AWF: wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę

W piątek wmurowany zostanie akt erekcyjny pod budowę nowego budynku dydaktycznego Akademii Wychowania Fizycznego.

Choć inwestycja rozpoczęła się już w maju ubiegłego roku, dopiero teraz odbędzie się wmurowanie aktu erekcyjnego. Wojewoda wielkopolski Piotr Florek przekazał uczelni z tej okazji kilkukilogramową, ręcznie formowaną cegłę pochodzącą z pruskich umocnień, które zdemontowane zostały podczas zeszłorocznego remontu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Na cegle umieszczono tabliczkę z napisem: "Na pamiątkę wmurowania aktu erekcyjnego budynku dydaktycznego Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu przekazuję fragment fortyfikacji miejskich z lat 1879-1883, na których wzniesiono obecny gmach Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu" oraz życzeniami szybkiego ukończenia budowy.

TEJ! Zasługujesz na jesienny relaks. Linea Mare***** nad morzem to idealne miejsce na wypoczynek wśród sosnowych lasów. Odkryj spokój i komfort w wyjątkowym otoczeniu.
REKLAMA

AWF obecnie mieści się w jedenastu różnych budynkach, rozrzuconych po całym mieście. To utrudnienie nie tylko dla studentów, ale też dla wykładowców i władz uczelni. W nowym gmachu uczyć się będą studenci Wydziału Turystyki i Rekreacji, Zakładu Żywienia i Żywności oraz Zakładu Neurobiologii.

Budynek będzie wyposażony w dwie klimatyzowane sale wykładowe ze sprzętem audiowizualnym po 160 metrów kwadratowych każda. Projekt budynku powstał w Architektonicznej Pracowni Autorskiej Jerzego Gurawskiego Arpa, autora m.in. Aula Novej Akademii Muzycznej.

Obiekt będzie mieć pięć kondygnacji i przyziemie. Biało-brązowa elewacja z dużą ilością przeszkleń nawiązywać ma do już istniejącego głównego gmachu AWF.

Nowy budynek dydaktyczny będzie kosztował ponad 36 milionów złotych. 75% kosztów pokryje dofinansowanie z Unii Europejskiej. Studenci wejdą do nowego budynku wiosną 2012 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Problemy na Ławicy przez pogodę
9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.60 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro