Reklama
Reklama

PKP tnie połączenia z Poznania

Nowy rozkład jazdy PKP wchodzi w życie 1 marca. Poznań straci dwa połączenia Intercity: z Warszawą i Wrocławiem. Kolejne pociągi zostaną zawieszone na pół roku z powodu remontu torów pomiędzy Stęszewem a Wolsztynem.

W połowie marca rusza remont linii z Poznania do Wolsztyna. Pociągi nie będą kursowały na odcinku pomiędzy Stęszewem a Luboniem. PKP uruchamia w ich miejsce objazdy lub zastępczą komunikację autobusową. - Od 14 marca rozpoczyna się remont kapitalny linii, m.in. ze środków Unii Europejskiej - mówił Krzysztof Pawlak, z-ca dyrektora Przewozów Regionalnych - Ten rozkład jazdy będzie obowiązywał do końca lipca. Później będzie następny etap - dodaje.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Wcześniej, bo już 1 marca, wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Wypadną z niego ekspres "Warta" łączący dziś Poznań z Warszawą, a także ekspres "Słowacki", obsługujący linię Wrocław-Poznań-Warszawa. PKP Intercity tłumaczy zmiany brakiem wagonów.

Należące do Intercity TLK wycofają z nowego rozkładu poranne połączenie z Bydgoszczy przez Poznań, Wrocław i Kraków do Zakopanego. Poranny TLK z Poznania do Przemyśla będzie dojeżdżał już tylko do Krakowa, a nocny z Poznania do Lublina będzie teraz kursował ze Szczecina przez Poznań do Warszawy. Zmienią się też godziny odjazdów niektórych pociągów Przewozów Regionalnych.

Kolejarze obiecują, że tym razem nie dojdzie do chaosu, który pamiętamy z grudnia. 1 marca na głównych dworcach mają się pojawić dodatkowe osoby udzielające podróżnym informacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro