Reklama
Reklama

Kolejni pseudokibice Lecha Poznań zatrzymani

fot. YouTube

Funkcjonariusze z CBŚ oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali kolejnych pseudokibiców Lecha Poznań. Mężczyźni byli członkami zorganizowanej grupy przestępczej.

Do zatrzymania doszło w ubiegłym tygodniu, jednak policja dopiero dziś informuje o tym wydarzeniu. Grzegorza S. pseudonim Śmigło zatrzymano w Koziegłowach, gdy był w pracy. Damian W. pseudonim Wdowa został natomiast zatrzymany na jednej z ulic Poznania, gdy wychodził z wynajmowanego mieszkania.

Mężczyźni są członkami zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się organizacją i udziałem w tak zwanych ustawkach pseudokibiców.

W czasie, gdy Grzegorz S. i Damian W. trafili w ręce policji, kolejni funkcjonariusze przeszukiwali 20 mieszkań pseudokibiców Lecha Poznań mieszkających m.in. w Jarocinie, Zbąszyniu, Gostyniu, Dąbrówce Kościelnej pod Gnieznem, Koninie, Dąbrówce pod Poznaniem i Koziegłowach. Skonfiskowano ochraniacze na szyje i głowy, narkotyki i cyfrowe nośniki z informacjami dotyczącymi poznańskiej bojówki.

To kolejny etap śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Do tej pory zarzuty w tej sprawie usłyszało już 130 osób - m.in. pseudokibice z Poznania, Lublina i Bydgoszczy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
13.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro