SKF wygrał w Koninie

Wyjazdowym spotkaniem z KTPS Konin zainaugurowały rundę finałową rozgrywek Serii B siatkarki SKF Poznań. Mecz wygrały 3:0.

Podopieczne Damiana Gapika do spotkania przystąpiły po ponad miesięcznej przerwie od ostatniego meczu ligowego. Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia SKF 4:1. Prowadzenie to było systematycznie powiększane przez bardzo dobrze grający poznański zespół i ostatecznie drużyna przyjezdnych wygrała pierwszego seta 25:11.

Druga partia to bardziej nerwowa postawa poznanianek i dużo lepsza gra koninianek. Set rozpoczął się od prowadzenia SKF i mniej więcej do połowy seta wszystko przebiegało po myśli siatkarek z Poznania. Przy stanie 15:14 miejscowy zespół pierwszy raz wyszedł na prowadzenie. Chwilę później było już po 17, a kilka sekund później 19:17 dla Poznania. Koninianki wyrównały na po 19. W końcówce lepsze okazały się zawodniczki SKF, które wygrały drugiego seta 25:23.

Trzeci set był już ostatnim w tym meczu. Poznanianki grały pewnie kontrolując przebieg seta. Gdy SKF prowadził już 20:12 zaczął seryjnie popełniać błędy i pozwolił rywalkom zbliżyć się na wynik 19:22 i 20:23, lecz ostatnie piłki w secie padły łupem poznanianek, które zasłużenie wygrały trzeciego seta 25:22 i cały mecz 3:0.

KTPS Konin - SKF KS Poznań 0:3 (11:25, 23:25, 22:25)

SKF: N. Geremek (c), Brewka, Halczak, Barwicka, Pierzchała, Kwiatek, K. Geremek (l), Woźniak (l), Uram, Żyłka, Ogrodowczyk.