Reklama
Reklama

Poznaniacy jadą na MŚ w Artystycznym Rzeźbieniu w Lodzie

ICE TEAM Kandulski za kilka dni weźmie udział w Mistrzostwach Świata w Artystycznym Rzeźbieniu w Lodzie, które odbędą się na Alasce.

W ubiegłym roku drużyna z Poznania zdobyła Wicemistrzostwo Świata w tym konkursie. To nie był pierwszy występ poznańskich artystów z Robertem Burkatem na czele. Przed ubiegłorocznym sukcesem odwiedzili oni Alaskę dwukrotnie, jednak dopiero w 2010 roku udało im się stanąć na podium. Warto również podkreślić, że przedstawiciele Wielkopolski byli jedynymi Polakami zaproszonymi do wzięcia udziału w tych prestiżowych zawodach.

Ci, którzy uważają, że tworzenie rzeźby lodowej jest proste, są w błędzie. Szczególnie trudno jest stworzyć 9-metrową figurę kobiety (puszczającej bańki mydlane) w dwudziestostopniowym mrozie. Ekipa Ice Team Kandulski, w składzie Robert Burkat, Michał Mizuła, Zbigniew Pałubiak oraz Samuel Girault, dokonała tego, ale łatwo nie było. W 144 godziny trzeba było przystosować się do siarczystego mrozu, a także poradzić sobie z ogromnym wysiłkiem fizycznym. 20 ton lodu w bardzo niskiej temperaturze staje się bowiem twarde jak stal.

Poznańska drużyna pokonała w 2010 roku na Alasce wielu znakomitych rzeźbiarzy. Pierwsze miejsce zajęła ekipa z Rosji, która przedstawiła rzeźbę pod tytułem "Wiatr Alaski".

W tym roku ICE TEAM Kandulski ponownie rusza na podbój Stanów Zjednoczonych. Mistrzostwa rozpoczną się 27 lutego i potrwają do 5 marca. Zapowiadane są ekstremalne warunki pogodowe - temperatura spaść może nawet do -50 stopni Celsjusza!

ICE TEAM Kandulski to jedyna drużyna z Polski, która jest zapraszana do wykonywania skomplikowanych instalacji lodowych. Na swoim koncie mają nie tylko Wicemistrzostwo Świata w Artystycznym Rzeźbieniu w Lodzie na Alasce, ale też I miejsce, Nagrodę Dziennikarzy i Nagrodę Publiczności w Konkursie Rzeźbienia w Lodzie w Ottawie oraz ustanowienie Rekordu Guinessa na najwyższą rzeźbę lodową (Dubaj 2006).

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro