Lech przegrywa z Polonią

Lech Poznań przegrał pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe Pucharu Polski z Polonią Warszawa 0:1. Goście wygrali mecz po samobójczej bramce Manuela Arboledy.

Kibice zgromadzenie w niedzielę na trybunach Stadionu Miejskiego przeżyli małe deja vu. Wszystko przypominało im jesień minionego roku: po wygranej w Lidze Europy ich klub gra słabo na krajowym podwórku, a wszystko komplikuje fatalny stan murawy.

Spotkanie ułożyłoby się zapewne inaczej gdyby Rafał Murawski wykorzystał lepiej podanie z 15. minuty. Niestety jego strzał zza linii pola karnego minął słupek bramki Sebastiana Przyrowskiego. Do końca połowy nie padła bramka, a jedynym sposobem podopiecznych Jose Maria Bakero na zdobycie gola były strzały z dystansu, ale na niskim poziomie.

Po zmianie stron prowadzenie szybko objęła Polonia. W 54. minucie z lewej strony w pole karne Lecha wbiegł Bruno i podawał wzdłuż bramki. Niestety Manuel Arboleda tak niefortunnie interweniował wślizgiem, że pokonał Krzysztofa Kotorowskiego.

Goście po objęciu prowadzenia cofnęli się i czekali na możliwość wyprowadzenia bramkowej kontry. Natomiast piłkarze Lecha nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze grającą w obronie Polonię. Ostatecznie przegrali 0:1 i muszą się przygotować na trudną przeprawę w meczu rewanżowym w Warszawie, który zaplanowano na 2 marca.

Lech Poznań - Polonia Warszawa 0:1 (0:0)
Bramki: Manuel Arboleda (54. minuta, samobójcza)
Żółte kartki: Sobiech, Rachwał, Tosik, Trałka
Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok)

Lech: Krzysztof Kotorowski - Hubert Wołąkiewicz (66. Tomasz Mikołajczak), Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Dimitrije Injac, Rafał Murawski - Marcin Kikut (46. Sergei Krivets), Semir Stilić (77. Marcin Kamiński), Jacek Kiełb - Artjoms Rudnevs

Polonia: Sebastian Przyrowski - Jakub Tosik, Tomasz Jodłowiec, Maciej Sadlok, Dorde Cotra - Patryk Rachwał, Łukasz Trałka - Adrian Mierzejewski (89. Janusz Gancarczyk), Artur Sobiech (90. Daniel Gołębiewski), Bruno - Euzebiusz Smolarek (63. Milos Adamović)

Minuta po minucie:
93" Lech Poznań przegrywa pierwszy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski z Polonią Warszawa 0:1.
90" Zmiana w Polonii. Boisko opuszcza Artur Sobiech, a wchodzi Daniel Gołębiewski.
90" Rzut wolny dla Polonii, które kończy się wybiciem piłki z pola karnego przez Arboledę.
89" Sędzia przedłuża spotkanie o trzy minuty. Piłkę traci Siergiej Kriwiec.
89" Boisko opuszcza Adrian Mierzejewski, a wchodzi Janusz Gancarczyk. Rzut wolny dla Lecha Poznań.
87" Aut dla Polonii Warszawa na wysokości pola karnego Lecha Poznań. Piłkę wybijają obrońcy.
86" Złe dośrodkowanie Siergieja Kriwca w pole karne Polonii i strata futbolówki.
84" Trwa oblężenie połowy Polonii Warszawa, ale goście bronią korzystnego wyniku całym zespołem.
82" Dośrodkowanie Kriwca na głowę Manuela Arboledy, ale jego strzał głową nie zaskoczył Przyrowskiego.
81" Mierzejewski podaje do wbiegającego w pole karne Lecha Trałki, ale szybszy Krzysztof Kotorowski.
79" Żółta kartka dla Łukasza Trałki i rzut wolny dla Lecha Poznań.
78" Złe dogranie Siergieja Kriwca do Artjomsa Rudnevsa w pole karne i od bramki Sebastian Przyrowski.
77" Zmiana w zespole Lecha Poznań. Boisko opuszcza Stilic, a wchodzi Marcin Kamiński.
75" Adrian Mierzejewski fauluje Jacka Kiełba i rzut wolny dla Lecha Poznań.
73" Ładna akcja Lecha, którą zapoczątkował Semir Stilic, ale strzał Kriwca z linii pola karnego został zablokowany,
71" Brazylijczyk Bruno groźnie faulował Rafała Murawskiego i rzut wolny dla Lecha.
70" Rzut rożny dla Lecha, ale piłka po dośrodkowaniu Semira Stilica zostaje wybita za linię boczną.
69" Mikołajczak dobrze blokuje Bruno i od bramki zaczyna Krzysztof Kotorowski.
67" Na murawie leży Łukasz Trałka, który potrzebuje pomocy lekarza. Zza linii bocznej Lech Poznań.
65" Zmiana w zespole Lecha. Boisko opuszcza Hubert Wołąkiewicz, a wchodzi Tomasz Mikołajczak.
64" Dośrodkowanie Siergieja Kriwca na głowę Arboledy, ale obrońcę Lecha blokuje Jodłowiec.
63" Zmiana w zespole Polonii Warszawa. Boisko opuszcza Euzebiusz Smolarek, a wchodzi Milos Adamowić.
60" Mocne uderzenie Adriana Mierzejewskiego z rzutu wolnego mija bramkę Krzysztofa Kotorowskiego.
58" Zawodników rozdziela sędzia Hubert Siejewicz, ale bez kartek dla piłkarzy.
58" Ostre starcie Arboledy z Mierzejewskim, które kończy się kłótnią pomiędzy zawodnikami.
54" Lech Poznań przegrywa z Polonią Warszawa 0:1 po samobójczej bramce Arboledy.
54" Wbiegający z lewej strony w pole karne gospodarzy Bruno podawał do Smolarka, ale piłkę do własnej bramki skierował Manuel Arboleda,
51" Siergiej Kriwiec pada na murawę po zderzeniu z Bruno, ale po chwili się podnosi.
50" Akcja prawą stroną boiska Polonii, ale źle dośrodkował w pole karne Jakub Tosik i przy piłce gospodarze.
49" Lech wyprowadził ładny atak, ale tuż przed polem karnym piłkę stracił Jacek Kiełb.
48" Dośrodkowania Bartosza Bosackiego w kierunku Jacka Kiełba, ale od bramki zacznie Sebastian Przyrowski.
46" Zmiana w zespole Lecha Poznań. Boisko opuszcza Marcin Kikut, a wchodzi Siergiej Kriwiec.
46" Rusza druga połowa spotkania Pucharu Polski, Lech Poznań - Polonia Warszawa 0:0.
45" Koniec pierwszej połowy spotkania Lech Poznań - Polonia Warszawa 0:0. Przerwa potrwa 15 minut.
45" Mierzejewski próbował prostopadle zagrać do Smolarka w pole karne, ale bez efektu.
44" Pierwsza połowa spotkania Lech - Polonia 0:0 zostaje przedłużona o minutę.
44" Marcin Sadlok pomaga sobie ręką, ale wyłapał to sędzia Hubert Siejewicz i rzut wolny dla Lecha.
43" Strzał Jacka Kiełba zza linii pola karnego nad poprzeczką bramki Przyrowskiego.
41" Spotkanie jest bardzo wyrównane i wszystko wskazuje na to, że zdobywca bramki ustali wynik spotkania.
39" Euzebiusz Smolarek fauluje Manuela Arboledę na linii pola karneg Lecha. Rzut wolny dla gospodarzy.
38" Zamieszanie w polu karnym Polonii Warszawa, ale znów zabrakło wykończenia.
35" Ładna akcja Lecha zapoczątkowana przez Semira Stilica, ale zabrakło wykończenia.
34" Euzebiusz Smolarek blokuje ofensywne zapędy Arboledy i zza linii bocznej Lech.
32" Artur Sobiech idealnie podaje na skrzydło do Mierzejewskiego, którego dośrodkowanie o centymetry mija głowę Smolarka.
30" Kikut bliski pozycji sam na sam, ale przegrywa pojedynek biegowy z Sadlokiem.
29" Gra toczy się w środkowej strefie boiska. Na trybunach ok. 18 tys. widzów.
27" Żółta kartka dla Jakuba Tosika. Na koncie piłkarzy z Warszawy są już trzy kartki.
26" Luis Henriquez przegrywa pojedynek z Euzebiuszem Smolarkiem i zza linii bocznej Polonia Warszawa.
25" Bardzo dobre podanie Mierzejewskiego do Adamowicia, którego dośrodkowanie w pole karne Lecha wybija Bosacki.
23" Gra toczy się w środkowej strefie boiska, Rzut wolny dla Lecha po faulu Tosika.
22" Dimitrije Injac fauluje Adriana Mierzejewskiego na środku połowy Lech i rzut wolny dla Polonii.
20" Szczęścia próbował Marcin Kikut, ale od bramki rozpocznie Sebastian Przyrowski.
19" Futbolówka trafia do Artjomsa Rudnevsa, który oddaje strzał, ale piłka mija bramkę.
19" Bartosz Bosacki wygrywa pojedynek biegowy z Euzebiuszem Smolarkiem i rusza kontra Lecha Poznań.
16" Żółta kartka dla Patryka Rachwała za faul na Artjomsie Rudnevsie, który wyprowadzał kontrę Lecha Poznań.
15" Rafał Murawski marnuje idealną okazję na zdobycie bramki. Jego strzał z bliskiej odległości mija bramkę Przyrowskiego.
14" Dimitrije Injac traci piłkę i Mierzejewski próbuje wyprowadzić atak Polonii.
13" Żółta kartka dla Artura Sobiecha za faul na Arboledzie. Rzut wolny dla Lecha,
11" Gra toczy się w okolicach pola karnego Polonii. Zza linii bocznej Lech Poznań.
10" Początek spotkania należy do zespołu Jose Maria Bakero, ale Polonia Warszawa groźnie kontruje.
8" Rzut wolny dla Lecha wykonuje Semir Stilic, piłka trafia do Bosackiego, który oddaje słaby strzał na bramkę Przyrowskiego.
7" Gra toczy się w środkowej strefie boiska. Piłkarze grają przy -6 stopniach i prószącym śniegu.
5" Kolejne groźne podanie do Adriana Mierzejewskiego w pole karne, ale piłkę wybija Manuel Arboleda.
3" Polonia Warszawa odpowiada groźną akcją w polu karnym Lecha, ale Kotorowski bezbłędnie.
2" Artjmos Rudnevs bliski pozycji sam na sam z Przyrowskim, ale był na spalonym.
2" Rzut wolny dla Lecha Poznań ze środka boiska, ale dośrodkowanie Bosackiego nie znajduje adresata.
1" Spotkanie Pucharu Polski, Lech Poznań - Polonia Warszawa poprowadzi sędzia Hubert Siejewicz.

Na dziś kolejne ostrzeżenia IMGW. Również drugiego stopnia!