INEA bliska utrzymania

Źródło: Wikipedia

Koszykarki INEI AZS Poznań wygrały w sobotę we własnej hali z ŁKS Siemens AGD Łódź 79:57 i są bliskie utrzymania się w ekstraklasie.

Podopieczne Krzysztofa Szewczyka objęły prowadzenie w tym spotkaniu po kilku pierwszych akcjach i nie oddały go do końca meczu. Słabiej zagrały tylko w trzeciej kwarcie, ale ŁKS nie zdołała doprowadzić do wyrównania i przed decydującą kwartą nadal przegrywał. Ostatnia odsłona to już popisowa gra INEI, w której szeregach w tym momencie błyszczała Weronika Idczak - zdobyła 10 punktów. Spotkanie wygrały miejscowe 79:57 i jeśli w następnym spotkaniu wygrają z Rybnikiem będą bardzo bliskie utrzymania.

INEA AZS Poznań - ŁKS Siemens AGD Łódź 79:57 (16:12, 22:15, 18:16, 23:14).

INEA: Elżbieta Mowlik 23, Aneta Kotnis 13, Brittany Gilliam 13, Weronika Idczak 12, Chinyere Ukoh 8, Joanna Kędzia 6, Agnieszka Makowska 4, Kinga Woźniak 0, Julia Adamowicz 0, Daria Marciniak 0, Żaneta Durak 0.

ŁKS: Ugo Oha 21, Leona Jankowska 19, Magdalena Losi 9, Alena Nowikawa 4, Dorota Sobczyk 2, Aleksandra Kaja 2, Magdalena Rzeźnik 0, Tatsana Żurawliowa 0, Roksana Schmidt 0.