Bakero i Domingos o meczu

Lech Poznań wygrał w czwartek z SC Braga 1:0 w pierwszym spotkaniu 1/16 Ligi Europejskiej. Przedstawiamy wypowiedzi trenerów po spotkaniu.

- Mecz w naszym wykonaniu był bardzo przyzwoity. Do 72 minuty kontrolowaliśmy sytuację na boisku. Jeden jedyny, fatalny błąd w środku pola zadecydował o stracie bramki i naszej porażce. Gry z pewnością nie ułatwiało nam boisko i pogoda, do której nie jesteśmy przyzwyczajeni. Niemniej jesteśmy dopiero w połowie rywalizacji i nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte. Mamy mecz u siebie. Zagramy w nim w lepszym składzie i możemy odrobić straty - podsumował czwartkowe spotkanie trener SC Bragi, Domingos.

Natomiast Jose Mara Bakero, który prowadzi Lecha Poznań, przypomniał, że - celem było nie tylko zwycięstwo, ale również nie stracenie bramki. Obie te rzeczy udało nam się zrealizować, więc jestem zadowolony. Zdaję sobie jednak sprawę, że przed nami jeszcze 90 minut rewanżu i na razie uczyniliśmy pierwszy krok. W pierwszych piętnastu minutach nie mogliśmy uchwycić swojego tempa i mieliśmy problemy. Potem jednak Braga nie potrafiła zagrozić naszej bramce. My z kolei stwarzaliśmy sobie sytuacje po stałych fragmentach gry i co najważniejsze potrafiliśmy strzelić zwycięską bramkę - .

Spotkanie rewanżowe już za tydzień, na wykutej w skale arenie Estádio Municipal de Braga, która gościła spotkania Euro 2004. Jeśli poznaniacy zakończą rywalizację z sukcesem to w 1/8 finału LE spotkają się ze zwycięzcą dwumeczu Liverpool - Sparta Praga.

Lech Poznań - Sporting Braga 1:0 (0:0)