Reklama

Dzień Kota: pomóż fundacji Agapeanimali!

fot. Łukasz Mozalewski
fot. Łukasz Mozalewski

17 lutego obchodzony jest Dzień Kota. W związku z tym świętem fundacja Agapeanimali oraz IKEA organizują akcję wspierającą ideę Ratunku - Opieki - Adopcji.

W Polsce coraz głośniej mówi się o sytuacji bezdomnych zwierząt, a także o przypadkach znęcania się nad czworonogami. 17 lutego to dzień, w którym życzliwym okiem powinniśmy spojrzeć przede wszystkim na koty. Obchodzą one wtedy swoje święto.

Dzień Kota w tym roku w wyjątkowy sposób będzie obchodzić fundacja Agapeanimali, która wspólnie ze sklepem IKEA organizuje akcję wspierającą ideę Ratunku Opieki Adopcji. Agapeanimali od czterech lat zajmuje się bezdomnymi kotami przebywającymi na terenie Poznania. W tym czasie udało się pomóc 443 zwierzętom, a także znaleźć nowy dom dla 300 z nich.

Niestety, nie wszystkie koty można udomowić. Wiele z nich pozostaje na swoim terenie, ale nie można zapominać o ich potrzebach. Zima to zdecydowanie najtrudniejszy okres dla bezpańskich czworonogów. Są głodne, marzną, zapadają na ciężkie choroby, ostatecznie umierają.

Akcja prowadzona z okazji Dnia Kota ma na celu stworzenie domków dla kotów żyjących w Poznaniu. Zostaną one rozstawione na terenach kocich kolonii. Wolontariusze Agapeanimali będą w tych miejscach prowadzić kontrolę narodzin.

Pierwsza część akcji odbędzie się już w czwartek o godzinie 15.00 w fundacji Bread of Life przy ul. Grunwaldzkiej 55. Dzieci będą tu skręcać domki dla kotów wykonane przez sklep IKEA z materiałów pochodzących z recyklingu. Maluchy dowiedzą się również jak można pomóc dzikim kotom. Nie zabraknie wizyty podopiecznego fundacji Agapeanimali.

Najważniejszą część akcji zaplanowano jednak na sobotę, 19 lutego. W godzinach 12.00 - 20.00 na terenie sklepu IKEA będzie można spotkać weterynarzy oraz wolontariuszy Agapeanimali. Uzyskamy tu informację na temat adopcji pierwszego kota, a także na temat faktów i mitów żywieniowych.

Wszyscy poznaniacy, którym los bezdomnych kotów nie jest obojętny, powinni zjawić się w IKEA z karmą dla kotów. Agapeanimali przyjmie każdą karmę dla swoich podopiecznych. Ci, którzy żywność przyniosą, otrzymają w prezencie wałek do czyszczenia odzieży z sierści.

To nie koniec atrakcji zaplanowanych na sobotę. Podczas wizyty w IKEA najmłodsi będą mogli samodzielnie wykonać zabawki dla swoich kotów.

Akcja odbywa się pod patronatem epoznan.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro