Reklama
Reklama

Policja: kolejna plantacja konopi zlikwidowana (video)

Źródło: Wikipedia

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zlikwidowali kolejną podziemną plantację konopi indyjskich. Tym razem pod Szamotułami. Zobacz materiał operacyjny policji!

Plantację założono w piwnicy jednego z domków jednorodzinnych w małej miejscowości pod Szamotułami. Na powierzchni 40 metrów kwadratowych rosło 665 krzaków konopi indyjskich. Jedne krzaki dopiero się rozwijały, inne miały nawet 1,5 metra wysokości. Dodatkowo znaleziono 4 kilogramy przygotowanej do sprzedaży marihuany.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Plantacja ukryta w piwnicy była profesjonalnie prowadzona. Zadbano tu o automatyczny system nawadniania, nawożenia i oświetlenia. Specyficzny zapach konopi "zabijano" odświeżaczami powietrza i choinkami zapachowymi. Teren monitorowały oczy kilku zamontowanych kamer.

Na terenie posesji zatrzymano małżeństwo. 35-latek i jego o 3 lata młodsza żona prowadzili plantację najprawdopodobniej od jesieni 2010 roku. Mężczyzna był już karany za włamania i oszustwa. Kobieta nie miała przestępczej przeszłości. Grozi im kara pozbawienia wolności - minimum 3 lata. 35-latek trafił do aresztu na trzy miesiące. Kobieta ma zakaz opuszczania kraju.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro