Reklama
Reklama

Antoninek: we wtorek większe utrudnienia

fot. Natalia Cofta

We wtorek, 15 lutego, kierowcy poruszający się przez wiadukt Antoninek będą się zmagać z utrudnieniami większymi, niż dotychczas.

Już we wczesnych godzinach porannych we wtorek z ruchu wyłączony zostanie jeden pas ruchu prowadzący w kierunku Swarzędza. Tym samym kierowcy będą mieli do dyspozycji tego dnia tylko jeden pas.

Ograniczenie w ruchu jest spodowane koniecznością oddania zamkniętego pasa ruchu do użytku ciężkich pojazdów, wykorzystywanych przy budowie węzła Antoninek. Jak łatwo się domyślić, spowoduje to duże korki na drodze w kierunku Swarzędza. Alternatywą może się okazać przejazd przez os. Warszawskie.

Przypominamy, że przebudowa wiaduktu Antoninek rozpoczęła się 22 maja 2010 roku. Po zakończeniu remontu nazwa "wiadukt" straci rację byty, gdyż powstanie tu zespół trzech obiektów - będzie to "węzeł".

Trzy obiekty to: wiadukt nad magistralą kolejową, wiadukt nad jezdnią prowadzącą do ulicy Bałtyckiej i Bogucina oraz estakada nad ulicą Warszawską. Dzięki dwóm pierwszym konstrukcjom dotrzemy z Poznania do Swarzędza. Estakada natomiast umożliwi kierowcom podróż w kierunku Bogucina. Prace mają się zakończyć w kwietniu 2012 roku. Koszty inwestycji oszacowano na blisko 90 milionów złotych.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny mróz w Poznaniu w prognozie zagrożeń IMGW
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro